اقتصادی
مصوبه جدید ستاد اقتصادی دولت

تسهیلات ۷۵۰ هزار میلیاردی با نرخ ۱۲ درصد به آسیب دیدگان از کرونا

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد: اعطای تسهیلات ۲ ساله بانکی با نرخ ترجیحی ۱۲ درصد تا سقف ۷۵۰ هزار میلیارد ریال برای پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا تصویب شد.

همتی- رئیس کل بانک مرکزی-تسهیلات-کرونا-ستاد اقتصادی دولت

عبدالناصر همتی امروز در یک یادداشت اینستاگرامی نوشت: در جلسه امروز ستاد اقتصادی دولت، اعطای تسهیلات 2 ساله بانکی با نرخ ترجیحی 12 درصد تا سقف 750 هزار میلیارد ریال برای پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا تصویب شد.

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در جلسه امروز 7 فروردین 98 ستاد اقتصادی دولت و براساس تأکید ریاست محترم جمهور، جهت ارائهٔ راهکار های اقتصادی لازم برای پشتیبانی از بخشهای اقتصادی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، بانک مرکزی درایفای نقش و نیز انجام رسالت تاریخی خوددراین مقطع حساس پیشنهاد اعطای تسهیلات دو ساله بانکی بانرخ ترجیحی 12درصد تا سقف 750هزار میلیاردریال راارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: بانک مرکزی با تأمین اعتبار لازم و با همراهی بانکهای کشور این تصمیم مهم را دراسرع وقت عملیاتی واجرایی خواهد کرد. بانکهای کشور همانطور که درشرایط سخت کرونایی فداکارانه در خدمت مردم بوده و هستند و نزدیک به 30 نفر از بهترین همکارانشان را در جریان خدمت به مردم از دست داده اند،در این مأموریت نیز که کمک به تداوم رونق تولید کالا و خدمات در کشور وحمایت ازکسب و کارهای آسیب دیده می‌باشد، مسؤلیت تاریخی خود را ایفا خواهند کرد.

بانک مرکزی , ویروس کرونا , اقتصاد , رکود اقتصادی ایران , تسهیلات بانکی , تسهیلات تولید ,

 

انتهای پیام

0
149
تسنیم

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید