اقتصادی

همتی: به‌زودی در بازار ارز ثبات ایجاد می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی گفت: قبلاً هم به مردم عزیز عرض کردم که دارایی خود را در ریسک خریدوفروش ارز قرار ندهند.

طلا-قیمت طلا-اونس طلا-بهای جهانی طلا-پیش بینی قیمت طلا

 عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درخصوص فیشینگ (سرقت اطلاعات کاربران در فضای اینترنت) گفت: پرونده‌های زیادی در دادسرا درباره فیشینگ تشکیل شده، به‌گونه‌ای که تقریباً روزی 400 الی 500  پرونده در این زمینه تشکیل می‌شود.

وی افزود: روز گذشته با مدیران عامل بانک‌ها جلسه داشتم و تأکید کردم با سرعت بیشتری عملیات مربوط به رمز دوم پویا انجام شود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: در صورتی که این عملیات راه‌اندازی شود بسیاری از مشکلات در این‌ زمینه حل می‌شود؛ البته این مشکلات به صفر نمی‌رسد، ولی تا حد زیادی حل و فصل می‌شود.

همتی در پاسخ به سؤالی درباره افزایش قیمت ارز، اظهار داشت: بازار ارز در کنترل است. من همیشه به مردم و کسانی که دلال‌بازی می‌کنند، گفته‌ام که توانایی بانک مرکزی را دست‌کم نگیرند، چرا‌که ما توانایی لازم را داریم که هر زمان که اراده کنیم در بازار حضور یابیم و به عرضه و تقاضا سامان دهیم. همیشه به مردم عزیز گفته‌ام که دارایی خود را در ریسک خریدوفروش ارز قرار ندهند. همانطور که می‌بینید در یک روز هزار تومان افزایش دارد و در روز دیگر هزار تومان کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی در بازار حضور محکم دارد؛ ذخایر ارزی هم موجود است. این موضوع ربطی هم به بحث تورم ندارد و در توان ملی ما تأثیر نمی‌گذارد. مشکلاتی که در یکی دو هفته اخیر به‌علت مسائل سیاسی و جوّ روانی در بازار ارز ایجاد شده بود، به‌زودی مرتفع می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی در مرحله آزمون قرار دارد، اظهار داشت: بسترهای تشکیل بازار متشکل ارزی فراهم شده است و این بازار امسال راه‌اندازی خواهد شد.

 

انتهای پیام

0
597
ایسنا

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید