اقتصادی

روسیه با وجود بحران کرونا طلای بیشتری تولید کرد

شرکت های استخراج طلا در شبه جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه طی سال ۲۰۲۰ بیش از ۶.۸ تن طلا تولید کردند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن تقریباً ۸ درصد افزایش نشان می دهد.

روسیه-ذخایر طلا-طلای روسیه-استخراج طلا

به گزارش راشاتودی، شرکت های استخراج طلا در شبه جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه طی سال 2020 بیش از 6.8 تن طلا تولید کردند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن تقریباً 8 درصد افزایش نشان می دهد.

النا کاسیانیوک، معاون اداره استفاده از زمین و معدن در وزارت منابع طبیعی و بوم شناسی این منطقه، اعلام کرد که علت اصلی این رشد به دلیل افزایش تولید سنگ معدن طلا بوده است.

وی به خبرگزاری تاس گفت که استخراج زغال سنگ و مواد معدنی نیز اندکی افزایش یافته است.

مقامات کامچاتکا قصد دارند با راه اندازی کارخانه های جدید استخراج و فرآوری، تولید طلا را تا سال 2022 به 10 تن در سال افزایش دهند.

از جمله این ذخایر، طلای کومروچ با ظرفیت حداکثر 500 هزار تن سنگ در سال و کارخانه استخراج در معدن طلای اوزرنوفسکی (600 هزار تن سنگ معدن در سال) است.

بر اساس این گزارش، از نظر تولید طلا، کامچاتکا در بین مناطق مختلف روسیه در رتبه دهم قرار دارد.

تولید طلای این کشور به طور مداوم در حال رشد است. روسیه به ذخایر عظیم ارزی خود که در حال حاضر حدود 600 میلیارد دلار تخمین زده می شود، افزوده است. به گفته بانک مرکزی این کشور، ارزش فقط دارایی های شمش طلای روسیه 128 میلیارد دلار است.

 

انتهای پیام

0
135
تسنیم

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید