اقتصادی
رئیس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد؛

رشد تقاضای محدود براي خريد طلا/ توليد جهانی پاسخگوي جمعيت نيست

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران با بيان اينکه خريد طلا اين روزها توسط متقاضيان خانه دار افزايش يافته گفت: تجربه نشان داده است که قيمت طلا در طولانی مدت خيلي نمي تواند کاهشي باشد.

طلا-اونس طلا-بهای جهانی طلا-قیمت طلا-محمدولی-اتحادیه طلا-رئیس اتحادیه طلا-قیمت طلا

ابراهيم محمدولي، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در پاسخ به اين پرسش که دليل اين حجم بالاي خريد طلا چيست؟ گفت: مردم زماني که احساس مي کنند قيمت ها در حال افزايش است تقاضا براي خريد طلا و سکه هم بيشتر مي شود؛ چون احساس آنها بر اين است که جوی نمود پیدا مي کند که ممکن است طلا و سکه افزايشي شود اين است که مي آيند و خريد مي کنند.

وي در پاسخ به اين پرسش که توصيه شما به مردم در خصوص خريد يا خريد نکردن طلا چيست؟ ادامه داد: تجربه نشان داده است که وضعيت طلا خيلي نمي تواند کاهشي و متزلزل باشد. هر چند ممکن است در کوتاه مدت و اينکه امروز خريد کند و روز بعد کاهشي باشد اما در نهايت در ميان مدت و طولاني مدت نه در بازار داخلي بلکه در بازارهاي خارجي هم افزايشي خواهد بود .

محمدولي اظهار داشت: براي تاييد اين اظهارات اگر بخواهيم در نهايت رشد جمعيت دنيا را در نظر بگيريم و محاسبه کنيم و آنرا در کفه ترازو بگذاريد و توليد طلا را هم در کفه ديگر ترازو بگذاريد مي بينيد که طلا نسبت به جمعيت جوابگو نيست پس طبيعتا وقتي توليد طلا از تقاضا عقب است و عرضه کاهش مي يابد مي توان گفت که قيمت طلا بايد افزايشي باشد.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در پاسخ به اين پرسش که برخي از فعالان و کارشناسان اقتصادي معتقد بودند که دولت کسري بودجه دارد و به نظر مي رسد يکي از راههاي تامين بودجه افزايش نرخ ارز باشد؟ گفت: نمي توانم در اين خصوص اظهار نظر داشته باشم اما به هر حال برخي شايد معتقد باشند يکي از دلايل رشد نرخ ارز تامين کسري بودجه باشد اما بازار طلا و سکه از تقاضا تبعيت مي کند

[ اتحادیه هیچگونه مسئولیتی جهت صحت هرگونه پیش بینی مذکور در این مطلب ندارد ]

0
180
بازار

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید