اقتصادی

آمریکا آماده بازگشت به برجام شد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما از ابتدا بیان کرده ایم که آماده ایم به اجرایی شدن کامل برجام بازگردیم.

برجام-پرایس-ایران-آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در حالیکه مذاکرات وین در انتظار تصمیم سیاسی واشنگتن است، با فرافکنی تاخیر کشورش در بازگشت به برجام را به گردن ایران انداخت و مدعی شد آمریکا آماده بازگشت به پایبندی به برجام است.

 ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر دوشنبه به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران  در پاسخ به سوالی درباره اظهارات همتای ایرانی خود مبنی بر اینکه واشنگتن سیاست تاخیر را در پیش گرفته است، مدعی شد ما از ابتدا بیان کرده ایم که آماده ایم به اجرایی شدن کامل برجام بازگردیم.

وی افزود، ما همچنین برای تلاش های دیپلماتیک گسترده تر برای حل مسائل در خارج از برجام آماده هستیم. "انریکه مورا" (هماهنگ کننده اروپایی مذاکرات وین) همچنان پیام های ایران را به آمریکا منتقل می کند و در حال تلاش برای به پایان رساندن موفقیت آمیز این مذاکرات است.

ند پرایس بدون اشاره به زیاده خواهی های کشورش ادعا کرد: اگر ایران می خواهد لغو تحریم ها فراتر از برجام باشد، باید به نگرانی های ما نیز که فراتر از برجام است، رسیدگی کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: اگر آنها نمی خواهند از این مذاکرات برای حل سایر مسایل دوجانبه استفاده کنند، ما اطمینان داریم که می توانیم به سرعت به یک درک مشترک در خصوص برجام برسیم و اجرایی کردن آن را آغاز کنیم.

0
450
ایرنا

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید