اقتصادی
رییس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت اعلام کرد

برخورد پلیس با "معاملات فردایی"/ دستگیری بیش از ۱۲۰ دلال ارزی در تهران

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از برخورد با افرادی که اقدام به معاملات فردایی می‌کنند، خبر داد.

دلار- نوسان دلار-پلیس-بازار ارز-پلیس امنیت اقتصاد-دلالی-دلار فردایی

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی در نشست خبری که صبح امروز در مقر پلیس امنیت اقتصادی فاتب برگزار شد، گفت: متاسفانه معاملات فردایی و تشکیل اتاق‎های کاغذی از جمله مواردی بود که سبب ایجاد التهاب در بازار ارز، طلا و سکه شد، چرا که در این روش عملا جابه‌جایی انجام نمی‌شود و تنها در بازار التهاب ایجاد می‌شود.

وی معاملات فردایی را عیرقانونی و غیرشرعی توصیف کرد و گفت: اگر طلایی به صورت ملموس هم جابه‌جا شود ایرادی ندارد، اما در این نوع از معاملات همانطور که گفتم چیزی جابجا نمی‌شود. در همین راستا نیز تصمیم بر آن شد تا نسبت به برخورد با این افرادی که اقدام به معاملات فردایی کرده بودند، اقدام کنیم و هفته گذشته نیز پنج نفر را دستگیر کردیم.

ولی‌پور گودرزی این را هم گفت که روز گذشته  ۲۰ نفر از مرتبطان با این متهمان هم که مبالغ بسیاری به جیب زده بودند، شناسایی و  دستگیر شدند.

 

دستگیری بیش از ۱۲۰ دلال ارزی

ولیپور گودرزی درباره برخورد با دلالان و سوداگران بازار سکه و ارز نیز گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۲۰ نفر از دلالان ارزی شناسایی و دستگیر شده‌اند. این افراد در معابر و نیز فضای  مجازی اقدام به خرید وفروش کرده بودند در حالی که معاملات ارزی حتما باید در صرافی های مجاز انجام شود.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در خاتمه گفت که این طرح را با همراهی بانک مرکزی همچنان ادامه خواهد یافت و با افراد سوجو و سوداگر برخورد می‌شود.

 

انتهای پیام

0
596
ایسنا

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید