اقتصادی

طلاوجواهرفروشان مراقب شگردهای جدید سارقان باشند

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روشهای جدید سارقان، بر هوشمندی اعضای صفی و رعایت مسایل امنیتی تاکید کرد.

خرید طلا و سکه-نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر-مسعود یزدانی-طلای آبشده-اتحادیه طلا-سرقت-سارقان-سرقت از طلافروشی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران مسعود یزدانی ضمن بیان لزوم هوشیاری اعضای صنف طلا و جواهر گفت: رشد قیمت طلا باعث شده تا سارقان با شیوه های نو و حربه های تازه ای دست به سرقت بزنند.

وی در مورد شگرد جدید سارقان در سرقت طلا و جواهر از طلافروشی ها افزود: اخیراً سارقان پس از درخواست همراهی با یک خانم غریبه و هماهنگی با ایشان به بهانه خرید طلا وارد طلاوجواهرفروشی شده و بعد از درخواست مدلهای مختلف، در حین پسند و امتحان مصنوعات، فرد سارق طلاهای عرضه شده در پیشخوان را با سرعت جمع کرده و بدون همراه خود از مغازه خارج و متواری می گردد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر رعایت نکات ایمنی را در کاهش سرقتها بسیار مهم و حایز اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: خلافکاران برای نقشه سرقتهای خود از ضعف امنیتی واحدهای کسبی بهره می برند و رعایت اصول ایمنی که از طرف پلیس محترم اماکن و اتحادیه طلا و جواهر اعلام می گردد بر تمام 20 رسته این صنف لازم الاجرا می باشد.

یزدانی مدیریت درب ورود و خروج واحدهای کسبی در جلوگیری از سرقت ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: همکاران ما حتما موقع ورود و خروج و باز و بسته نمودن مغازها تنها نباشند و یک نفر همراه خود داشته باشند، همچنین درب واحدهای کسبی مجهز به جک آرام بند بوده و پس از ورود و خروج مشتری بسته شود.

وی ادامه داد: مجهز بودن واحدهای صنفی طلا و جواهر به دوربین مدار بسته همراه با UPS وDVR ، قفل درب الکتریکی، آلارم و زنگ اخبار، دیوار، سقف و کف بتون آرمه مسلح به میلگرد، ضروری است و همکاران صنفی حتماً در ساعت کاری اعلام شده اقدام به عرضه مصنوعات طلا و جواهر نمایند.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد خرید و فروش آبشده یادآور شد: فروش آبشده و شمش طلا فقط توسط رسته آبشده فروش مجاز بوده و طلا و جواهرفروشان مجوز عرضه آبشده طلا را ندارند، و اخیرا مشاهده شده مشتریان برای فروش آبشده به مغازه های طلا و جواهر فروشی مراجعه می کنند که برخی از این طلاها دارای عیار غیرواقعی بوده و احتمال تخلفات در آن زیاد می باشد.

یزدانی با اشاره به روزهای پایانی سال و افزایش نسبی حجم داد و ستدها اعلام کرد: همکاران ما در صورت مشاهده تخلف عیاری و سکه های تقلبی موارد را به اتحادیه اعلام نموده و هرگونه موارد مشکوک امنیتی را با پلیش 110 درمیان بگذارند. همچنین اعضای محترم صنفی و مردم شریف هرگونه سوال و مشکل را می توانند از طریق روابط عمومی اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران کسب اطلاع نموده و یا توصیه و پیامهای لازم را از طریق سایت این اتحادیه به نشانی estjt.ir دریافت نمایند .

 

انتهای پیام

 

0
10514
اتحادیه طلا و جواهر

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید