اقتصادی

گسترش همکاری بین اتحادیه طلا و اداره استاندارد

در جلسه ای که امروز با حضور رییس اداره کل استاندارد استان تهران در محل اتحادیه طلا و جواهر تهران برگزار شد، ضمن توسعه هماهنگی ها بر تقویت همکاری بین این اتحادیه و اداره استاندارد تاکید شد.

اتحادیه طلا و جواهر تهران-اتحادیه طلا-آیت محمدولی-استاندارد-استاندارد استان تهران-طاهری-محمدولی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران، پیش از ظهر امروز در نشستی که با حضور مسئولین اداره کل استاندارد استان تهران و هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در محل این اتحادیه برگزار شد، راهها و رویکردهای همکاری بین دو طرف بحث و تبادل نظر شد.

"ابراهیم محمدولی" رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در این جلسه  ضمن اشاره به همکاری خوب اتحادیه با اداره استاندارد گفت: در کل کشور حدود 30 هزار واحد صنفی طلا و جواهر وجود دارد که با ایجاد بسترهای لازم و تداوم همکاری ها نظارت ها بر کیفیت و عیارسنجی ها به طور شایسته ای انجام گیرد.

وی با تاکید بر لزوم حذف قوانین دست و پاگیر در فعالیت کسب و کار اصناف خاطرنشان کرد: با رفع شدن مشکلات این صنف راه برای صادرات طلا نیز هموار شده و شور نشاط صنفی و رونق به این صنف و صنعت باز خواهد گشت.

در این نشست " محمودرضا طاهری" رئیس اداره استاندارد استان تهران نیز استاندارد را در کنار اتحادیه طلا دانست و گفت: با انعقاد تفاهم نامه همکاری بین اتحادیه طلا و استاندارد وظایف بهتر تعریف شده و نظارت ها و کنترل بر بازار به خوبی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به رشد قیمت طلا و سکه در بازار گفت: همه تلاش ما در جهت حمایت از مردم و اصناف و کاهش ضرر احتمالی ایشان است و این توقع خود مردم نیز هست.

طاهری دراین نشست ضمن بیان کاهش موازی کاری در روند کاری اصناف بر لزوم نهایی شدن تدوین قانون جدید ملی استاندارد در حوزه طلا تاکید کرد.

"مسعود یزدانی" نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر هم در این جلسه با اعلام اینکه اتحادیه آماده هرگونه همکاری با استاندارد می باشد یادآور شد: نگاه فعلی اتحادیه طلا و جواهر تهران نگاهی در سطح ملی است و اگر موانع و مشکلات ما در این حوزه حل شود تولید ما تقویت شده و زمینه صادرات در جهت اشتغالزایی و ارزآوری برای کشور افزایش می یابد.

وی نیز بر تغییر قوانین قدیمی در حوزه کسب و کار و به روز رسانی آن تاکید کرد.

گفتنی است در این جلسه مباحثی در حوزه عیار مصنوعات طلا، کدهای استاندارد تولید، نظارت ها و بازرسی و افزایش همکاری ها عنوان شد و هماهنگی هایی در این موارد صورت گرفت.

0
2376
اتحادیه طلا و جواهر تهران

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید