اقتصادی

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته/ آیا قیمت طلا در شب یلدا گران می‌شود؟

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: ممکن است در شب یلدا به دلیل افزایش میزان تقاضا قیمت دیگر اقلام‌ها مصرفی گران شود اما معمولا شب یلدا در افزایش یا کاهش قیمت طلا آنچنان اثرگذار نیست.

اتحادیه طلا و جواهر تهران-اتحادیه طلا-آیت محمدولی-قیمت طلا-پیش بینی قیمت طلا-شب یلدا

 پس از چند هفته پی در پی افزایش قیمت در بازار طلا، بالاخره روند افزایش قیمت‌ها در بازار طلا معکوس شد. در هفته اخیر طلا به عنوان تنها بازار منفی لقب گرفت. اما همچنان روند در بازار ارز و سهام صعودی است.

طبق آخرین ارزیابی‌ها طی هفته اخیر بازدهی بازارها این گونه بود: بورس بازدهی مثبت ۵٫۲ درصدی، دلار بازدهی مثبت ۱٫۵ درصدی، طلا بازدهی منفی ۱٫۲ درصدی و سکه هم بازدهی مثبت ۲٫۵ درصدی.

در همین حال، رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان هفته نوسان دارد یا خیر؟ گفت: تمام توجه مسئولان این است که قیمت دلار و طلا در ماه‌های پایانی سال آرامش نسبی داشته باشد. بنابراین قیمت طلا تا پایان این هفته نمی‌تواند نوسان آزاردهنده‌ای داشته باشد.

ابراهیم محمدولی افزود: البته نوسان دوباره در بازار طلا و سکه ممکن است که این بازار را راکد کند و میزان داد و ستدها را به حداقل برساند. طبق بررسی‌ها ظرف دو هفته گذشته داد و ستد در بازار طلا و سکه رونق گرفت و این در حالی است که طی یک هفته گذشته میزان تقاضا در بازار به حداقل رسید.

او در بخش دیگر سخنانش به قیمت طلا در شب یلدا اشاره و اظهار کرد: ممکن است در شب یلدا به دلیل افزایش میزان تقاضا قیمت دیگر اقلام‌ها مصرفی گران شود اما معمولا شب یلدا در افزایش یا کاهش قیمت طلا آنچنان اثرگذار نیست.

0
2443
تجارت نیوز

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید