اقتصادی
ایوب اکبری پور پاسخ داد:

آیا خرید و فروش طلای آب شده ممنوع است؟

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: خرید طلای آب شده ممنوع نیست، اما توصیه ما به مردم این است که به جای خرید طلاهای آب شده که فلزی تخصصی است مصنوعات طلا را خریداری کنند.

ایوب اکبری پور-طلای آبشده-اتحادیه طلا-عضو هیات مدیره

"ایوب اکبری پور" در پاسخ به این پرسش که چرا خرید طلاهای آب شده به مردم توصیه نمی‌شود؟ گفت: شمش‌ها یا طلای آب شده قابلیت خرید و فروش در خارج از صنف طلا را ندارد؛ چرا که مردم عادی تخصص یا شناخت کافی درباره طلاهای آب شده ندارند و ممکن است با خرید طلاهای آب شده در ادامه مسیر دچار برخی خسارت‌ها شوند.

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلای تهران افزود: طلاهای آب شده، مواد اولیه تولیدکنندگان هستند. نباید بر ابزار و مواد اولیه طلاسازان سفته بازی شود. توصیه ما به مردم این است که به جای خرید طلاهای آب شده مصنوعات طلا را خریداری کنند؛ چرا که طلاهای آب شده برای داد و ستد و معامله‌گری ساخته نشده است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا داد و ستد طلای آب شده ممنوع است؟ پاسخ داد: ما نمی‌گوییم که خرید طلای آب شده ممنوع است. اینکه به مردم توصیه داریم از خرید طلای آب شده اجتناب کنند این است که مردم عادی شناخت کافی ندارند و نمی‌توانند درباره عیار طلای خام شده اظهار نظر کنند. بنابراین بهتر است که در این حوزه ورود نکنند.

اکبری‌پور دیبازر درباره چشم‌انداز قیمت طلا گفت: هرگز نمی‌توان چشم‌انداز قیمت طلا را مشخص کرد. این روزها پیش‌بینی قیمت طلا سخت‌تر از گذشته شده است. چرا که قیمت طلا براساس سه معیار همچون قیمت ارز، قیمت انس جهانی طلا و میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. قیمت طلا یک قیمت جهانی است و تشکل‌های داخلی درباره چشم‌انداز آن اطلاع دقیقی ندارند.

0
3698
تجارت نیوز

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید