اقتصادی
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران مطرح کرد:

مالیات بر ارزش افزوده چالش اصلى صنعت طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در حال حاضر بحث مالیات بر ارزش افزوده اصلى ترین چالش صنعت طلاست که با وجود مطرح شدن آن در مجلس همچنان بلاتکلیف مانده است.

اتحادیه طلا و جواهر تهران-اتحادیه طلا-آیت محمدولی-قیمت طلا-ارزش افزوده-مالیات برارزش افزوده

ابراهیم محمدولی درباره مشکلات ‌موانع پیش روی صنعت طلا ‌‌جواهر کشور، اظهار کرد: صنعت طلا و جواهر چند سالی است که دچار موانع و مشکلاتى شده و در این زمینه نبود ماده و تبصره مشخص در این حوزه جز ایجاد مانع، برای صنعت طلا و جواهر آورده دیگری نداشته است.

وی به توانایى بالاى این صنعت در اشتغال زایی، ارز آوری، صادرات و اشاره کرد و گفت: موانع موجود باعث رکود در بخش تولید شده که در حال حاضر یکی از عمده ترین موانع بحث مالیات ارزش افزوده است.

وى ادامه داد: این موضوع از دوره قبلی مجلس شورای اسلامی مطرح شده اما همچنان علی رغم‌مذاکرات و جلسات متعدد بلاتکلیف مانده است و اینکه چرا نمایندگان به نتیجه نرسیده اند، باید از خود آن ها سوال کرد زیرا اشراف کامل به مشکلات و شرایط صنف ما دارند.

محمدولی تصریح کرد: فعالان صنعت طلا و جواهر لحظه ای فعالیت می کنند و نباید این همه سردرگمی در این حوزه وجود داشته باشد؛ صنعتى که مدام با انبوهی از موانع و کاغذبازی مواجه باشد دچار ضرر و زیان خواهد شد.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در بحث واردات مواد اولیه نیز موانعی وجود داشته که قول رفع آن ها داده شده است.

وى همچنین با اشاره به خرید و‌ فروش آنلاین طلا در فضای مجازی، اظهار کرد: ما مجوز کسب و کار آنلاین به هیچ واحدی نداده ایم؛ پنج فرد حقیقی از اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی پروانه کسب دارند و از آن ها فقط یک نفر از اتحادیه طلا پروانه کسب دریافت کرده که این پروانه به معناى مجوز فعالیت آنلاین نیست.

 

انتهای پیام

0
5356
اقتصاد آنلاین

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید