اقتصادی
رییس اتحادیه طلا خبر داد:

راه‌اندازی سامانه معاملات طلا تا پایان سال

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از آغاز به کار سامانه رصد معاملات طلا خبر داد و گفت: به جهت ایجاد شفافیت در بازار طلا و مقابله با پولشویی، سامانه رصد معاملات طلا تا پایان سال راه‌اندازی خواهد شد.

طلا-سکه-بازار طلا-قیمت طلا--قیمت طلا-محمدولی-اتحادیه طلا-رئیس اتحادیه طلا-سامانه معاملات سکه

 ابراهیم محمدولی امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر بازار طلا بیان کرد: شیوع ویروس کرونا باعث رکود تمام کسب‌و‌کارها از جمله صنف طلا و جواهر شد که آثار آن را در قیمت طلای جهانی و داخلی شاهد هستیم.

او ادامه داد: صنعت طلا و جواهر از گذشته تا کنون از تمام توان خود برای حرکت کشور و مردم استفاده کرده و پیش‌قدم بوده اما در حال حاضر از دولت و نهادهای ذی ربط انتظار داریم تا کمک حال اصناف در شرایط فعلی باشند تا بتوانیم این شرایط را به خوبی پشت سر بگذاریم.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، تنها کمکی که‌ اصناف از دولت می‌خواهند، درک شرایط فعلی به خصوص در زمینه جرائم ‌مالیاتی است چراکه همکاران ما در زمان شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند که امیدواریم به زودی شاهد فعالیت و رونق دوباره این واحدها باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از راه‌اندازی سامانه رصد معاملات خبر داد و گفت: به جهت رسیدگی به معاملات بازار طلا و ایجاد شفافیت در معاملات و نیز مقابله با پولشویی، قرار است تا پایان سال سامانه رصد معاملات بازار طلا راه‌اندازی شود؛ بر این اساس قرار است همه معاملات بازار طلا ثبت شده و افرادی که قصد خرید آنلاین دارند نیز صرفا از طریق اپلیکشن همین سامانه امکان معامله خواهند داشت.

محمدولی همچنین با اشاره به افزایش قیمت طلا و زیان طلافروشان از نوسان فعلی تاکید کرد: نوسانات و افرایش قیمت طلا به نفع صنعت ما نیست زیرا امکان خرید و فروش نداریم و بازار در حالت رکود قرار دارد.

 در ادامه این نشست محمد کشتی‌آرای، نایب رییس دوم اتحادیه درباره معاملات سکه در بورس اظهار کرد: حدود ۱۲سال پیش وقتی بازار بورس شروع به معاملات آتی کرد ما از آن حمایت کردیم تا یکسال پیش که معاملات بورس متاثر از بازار فیزیکی بود اما اخیرا بورس اوراق سپرده کالا راه‌اندازی شده که به دلیل اختلاف قیمتی که با بازار فیزیکی داشت جریان قیمت‌گذاری را عوض کرد و منجر به افزایش قیمت و تقاضا برای سکه شد که البته فعلا متوقف شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین او همچنین درباره ورود سرمایه مردم به بازار طلای آب شده تاکید کرد: تقاضا برای طلای خام و سکه بیش از مصنوعات ساخته شده است و این بازار فعلا به دلیل جو موجود در رکود قرار دارد، ضمن اینکه تاکید می‌کنیم که طلای آب شده به درد کسی نمی‌خورد و باید در چرخه تولید مصرف شود.

وی اضافه کرد: درخواست ما این است که مردم به دلیل اطلاعات کم و احتمال ضرر و زیان، به بازار طلا‌ی آب شده ورود نکنند.

کشتی‌آرای گفت: estjt.ir سامانه مستقل اتحادیه است که تمامی اطلاعات مربوط به اتحادیه در آن لحاظ شده، قرار است تا پایان سال هم همه معاملات طلا به صورت سیستمی توسط این سامانه رصد و جلوی پولشویی گرفته شود.

او در پایان تصریح کرد: معاملات فضای مجازی نیز قرار است به زودی توسط بازرسان اتحادیه رصد شود و از طریق ارگان‌های نظارتی با متخلفان برخورد خواهد شد.

0
9877

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید