اقتصادی
تحلیلگر اقتصادی؛

طلا گران نشده است بلکه دلار در حال مرگ است

کارشناس مسائل اقتصادی در آمریکا: افزایش ارزش طلا در بازار‌های جهانی ناشی از کاهش ارزش دلار است نه عوامل دیگری که باعث شده باشد طلا گران‌تر از قبل شود.

طلا-قیمت طلا-اونس طلا-بهای جهانی طلا

به گزارش شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی؛ دیوید نیوهاوزر  کارشناس مسائل اقتصادی در آمریکا گفت: به نظر من امروز در واقع نباید به موضوع طلا از دیدگاه تورمی نگاه کنیم بلکه به نظر می‌رسد که بازار با نگاهی به آینده به طلا می‌نگرد؛ جایی که بانک‌های مرکزی در سراسر دنیا در تلاش برای چاپ پول بیشتر برای تسریع رشد اقتصادی در سال‌های بعدی هستند.

وی ادامه داد: از این نظر باید گفت این طلا نیست که در حال افزایش ارزش است بلکه در واقع باید گفت این دلار است که در حال مرگ است و همین امر باعث شده است که طلا و دیگر فلزات و اقلام دیگر افزایش قیمت داشته باشند.
نیوهاوزر گفت: البته منظور این نیست که به وال مارت بروید و بخواهید در ازای طلایی که دارید,​ اجناس آنجا را خریداری کنید، ولی این موضوع نیز هست که باید در نظر داشته باشیم طلا هزاران سال است که برای داد و ستد به کار می‌رود و ابزاری مهم در برابر بی اطمینانی (اقتصادی) به شمار می‌آید. در حال حاضر بازار سرشار از بی اطمینانی شده است، در همین حال شاهد کووید ۱۹ هستیم که باعث رکود و افت بازار جهانی شده و بانک‌های مرکزی دنیا را مجبور به چاپ و انتشار پول کرده است تا اقتصاد جهانی را نجات بدهند. در همین حال مسئله چین نیز به جای خود باقی است که باعث افزایش تنش‌های جهانی شده است.
وی ادامه داد: از این رو در مجموع,​ نگاهی به این عوامل نشان می‌دهد با توجه به نبود امنیت اقتصادی, ​مردم معمولا به سوی خرید چیز‌هایی ارزشمند به عنوان آخرین دارایی سوق می‌یابند که از نظر تاریخی نیز می‌توان به آن تکیه داشت.

0
491
خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید