اقتصادی

تعهد عربستان به کاهش تولید قیمت نفت را بالا برد

پس از اینکه مقامات سعودی اعلام کردند بیش از توافق در ماه آوریل تولید خود را کم می‌کنند، قیمت نفت به بالای 67 دلار در هر بشکه رسید.

نفت-بازار جهانی نفت-طلای سیاه-قیمت هر بشکه نفت

به گزارش رویترز، از آنجایی‌که به نظر می‌رسد عربستان، کاهش تولید اوپک را بیشتر کند، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت اما ادامه افزایش عرضه نفت آمریکا و نگرانی در مورد اقتصاد جهان مانع از بالا رفتن بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت  برنت با 68 سنت افزایش 67.26 دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 60 سنت افزایش 57.37 دلار معامله شد.

بانک آمریکا مریل لینچ اعلام کرد علی‌رغم فشارهای اقتصادی، «ما هنوز شاهد متوسط قیمت 70 دلار در هر بشکه برای نفت برنت در سال جاری هستیم و انتظار داریم که نفت خام آمریکا کاهش یابد و به متوسط قیمت 59 دلار در هر بشکه در سال 2019 برسد.»

قیمت نفت امسال به علت کاهش عرضه اوپک و هم‌پیمانانش، به صورت گسترده تقویت شده است.

مقامات سعودی دیروز اعلام کردند عربستان در نظر دارد صادرات نفت خود را در ماه آوریل به کمتر از 7 میلیون بشکه در روز برساند. این رقم در مقایسه با 10.14 میلیون بشکه در روز در ماه فوریه کمتر است.

مت استنلی، دلال نفتی در دبی گفت: «افزایش قیمت امروز به علت سرتیترهای خبری دیروز که عربستان متعهد شده تا بیش از توافق در ماه آوریل تولید خود را کاهش دهد، اتفاق افتاده است.»

تاجران به بحران سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا به عاملی برای افزایش قیمت نیز اشاره کردند.

0
324
فارس

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید