اقتصادی

سیزدهمین نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان آغاز به کار کرد

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، سنگ‌های قیمتی و ماشین‌آلات وابسته اصفهان عصر دیروز با حضور رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، مسولین و فعالان صنعت طلا و جواهر و سفیر ایتالیا در ایران افتتاح شد.

نمایشگاه-نمایشگاه بین‌المللی طلا-اصفهان-نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان-اتحادیه طلا-محمدولی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران، سیزدهمین نمایشگاه طلا، جواهر، سنگ‌های قیمتی و ماشین‌آلات وابسته اصفهان عصر روز گذشته با حضور روسای استانی و مسولین صنفی طلا و جواهر کشور و سفیر ایتالیا در ایران و با حضور بیش از 120 شرکت داخلی و خارجی بازگشایی شد.

"ابراهیم محمدولی" در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت فلزات گرانبها، طلا، سنگ‌های قیمتی، ساعت و ماشین آلات وابسته در اصفهان، اظهار کرد: علیرغم مشکلات اقتصادی در کشور اصفهان بخش عظیمی از صنعت کشور را در خود جای داده، وباید از آن حمایت کرد تا مشکلات عظیم اقتصادی کشور جبران شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران یاد آور شد: هنر و فرهنگ کشورمان در زمینه طلا به اقصی نقاط کشور صادر شده است و دنیا خواهان آن است، اما با وجود برخی از بروکراسی های اداری، این مهم اتفاق نیفتاده و به عقیده من در صورت تدوین سند تحول راهبردی، اینموضوع برای ما دست یافتنی خواهد بود.

محمدولی هفت کشور را در دنیا دارای حرف اول در صنعت طلا و جواهرات دانست که ایران یکی از آنها می باشد و تاکید کرد: در صنعت طلا و جواهرات هیچ پولی را از دولت نخواهیم گرفت و به بیانی دیگر صنعت طلا به سرمایه دولت هیچ نیازی ندارد.

علی یارمحمدیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های استان اصفهان نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: امروز یکی از کیفی‌ترین نمایشگاه‌های استان اصفهان برگزار می‌شود این نمایشگاه نه تنها ملی بلکه بین‌المللی است و از استان‌های مختلف در آن حضور دارندو  نمایندگانی از شهرهای تبریز، اردبیل، مشهد، اهواز، یزد، تهران، قم و شیراز به این نمایشگاه آمده و محصولات خود را معرفی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های استان اصفهان اضافه کرد: در این نمایشگاه همچنین هفت غرفه در اختیار مشارکت‌کنندگان خارجی قرار گرفته و شرکت‌هایی از ایتالیا و ترکیه محصولات و دانش خود را در معرض نمایش گذاشته‌اند.

هوشنگ شیشه بران نیز در این مراسم اعلام داشت: هدف این نمایشگاه نهادینه کردن اندیشه توسعه بازار و استعدادیابی و توانمندسازی طلایی‌ترین صنعت ایران است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر استان اصفهان یادآور شد: می‌توانیم با اتکا به دانش داخلی و بهره‌گیری از فناوری روز، پایه اقتصاد مقاومتی را در صنعت طلا قوت بخشیم و این صنعت را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی همچنین تصریح کرد: ساخت شهرک طلا یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که باید برای اعتلای صنعت طلای استان اصفهان برداشت و اتحادیه طلا و جواهر نیز در این راستا، پر تلاش عمل کرده است.

"جوزپه پرونه" سفیر ایتالیا در ایران نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور شرکت‌های ایتالیایی در نمایشگاه طلای اصفهان اعلام داشت: مایه مباهات ما خواهد بود که شرکت‌های ایرانی و ایتالیایی به تبادل دانش و تخصص بپردازند و ما از این همکاری استقبال می‌کنیم و به همین دلیل اینجا حاضرشده‌ایم و امروز ملاقاتی هم با افراد مهم اقتصادی اصفهان داشته‌ایم.

سفیر ایتالیا در ایران یادآور شد: این محصولات و تجهیزات، نتیجه دهه‌ها زحمات صنعتگران ایتالیایی است و در بین شرکت‌هایی که در این نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند، برخی برای بار اول است که به ایران آمده‌اند و آماده هستند که همکاری خود با فعالان اقتصادی ایران را افزایش دهند که البته همه می‌دانیم که در این مسیر چالش‌هایی نیز وجود دارد.

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، سنگ‌های قیمتی و ماشین‌آلات وابسته اصفهان تا 12 مهرماه در محل نمایشگاههای بین الملی شهر اصفهان واقع در پل شهرستان از ساعت 15 الی 21 پذیرای علاقه مندان به این هنرصنعت می باشد.

 

انتهای پیام

0
1715
اتحادیه طلا و جواهر تهران

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید