اقتصادی

قیمت طلا در کانال ۱۷۰۰ دلاری باقی ماند

در حالی که پس از رشد حدودا ۲ درصدی قیمت طلا در جلسه قبل سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کرده اند، قیمت فلز زرد امروز شاهد کاهش بود، اما اقدامات محرک اقتصادی آمریکا برای کاهش اثرات بحران کرونا موجب شد تا قیمت فلز زرد در بالای ۱۷۰۰ دلار باقی بماند.

طلا-اونس جهانی طلا-اونس- قیمت طلا-بهای اونس طلا-قیمت طلا

به گزارش رویترز، در حالی که پس از رشد حدودا 2 درصدی قیمت طلا در جلسه قبل سرمایه گذاران اقدام به برداشت سود کرده اند، قیمت فلز زرد امروز شاهد کاهش بود، اما اقدامات محرک اقتصادی آمریکا برای کاهش اثرات بحران کرونا موجب شد تا قیمت فلز زرد در بالای 1700 دلار باقی بماند.

بر اساس این گزارش، قیمت فروش آنی هر اونس طلا امروز با 0.14 درصد کاهش به 1711 دلار و 67 سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد شاهد رشد 1.9 درصدی بود. قیمت طلا برای تحویل در ماه ژوئن در بازار آمریکا هم با 0.24 درصد افت به 1734 دلار و 20 سنت رسید.

استفن اینز، تحلیلگر و استراتژیست بازارهای مالی در شرکت آکسی کورپ گفت: «بازار احتمالا بیشتر بر روی برداشت سود از طلا متمایل شده زیرا قیمت ها به رقم های بالای روزهای اخیر رسیده است...تصویب اقدامات محرک اقتصادی بیشتر از سوی آمریکا به سود بازار طلا تمام شده است.»

ارزش دلار در برابر سایر ارزهای رقیب در اوایل جلسه امروز به بالاترین رقم در طی بیش از 2 هفته گذشته رسید و موجب شد تا خرید طلا برای سرمایه گذارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند پر هزینه تر شود.

ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز شاهد رشد بود که دلیل ان را می توان ترمیم نسبی قیمت نفت و وعده کمک بیشتر دولت آمریکا به کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا دانست.

انتظار می رود مجلس نمایندگان آمریکا امروز بسته کمک مالی حدودا 500 میلیارد دلاری را به تصویب برساند.

شیوع ویروس کرونا که اکنون بیش از 2 میلیون و 600 هزار نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده موجب شده تا دولت ها و بانک های مرکزی کشورهای مختلف اقدامات پولی و مالی حمایتی بی سابقه ای را به اجرا بگذارند.

انتهای پیام

0
1067
تسنیم

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید