اقتصادی
فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد؛

کشف محموله بزرگ شمش طلای قاچاق در مرز باشماق

فرمانده مرزبانی ناجا از توقیف یک دستگاه خودرو و کشف ۲۰ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار قاچاق در منطقه مرزی باشماق کردستان خبر داد.

طلا-طلای قاچاق-باشماق-شمش طلا

سردار قاسم رضایی با تایید خبر توقیف محموله طلا در شهرستان مریوان اظهار کرد: مرزبانان استان کردستان با اشراف و رصد اطلاعاتی از حوزه استحفاظی، از قصد قاچاقچیان مبنی بر انتقال مقادیر قابل توجهی شمش طلای قاچاق از مرز باشماق مریوان به آن سوی مرزهای کشور مطلع شدند.

وی افزود: مرزبانان با تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرز و استقرار بر روی پل مرزی "باشماق"،  به یک دستگاه خودروی تندر ال 90 مشکوک شدند و خودروی مورد نظر را متوقف کردند.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: مرزبانان در بازرسی از خودرو، موفق شدند ۲۰ کیلوگرم شمش طلای ۲۴ عیار قاچاق را که به طرز ماهرانه‌ای در باک سوخت خودرو جاساز شده بود، کشف کنند.

 به نقل از خبرگزاری پلیس، وی با اشاره به دستگیری راننده خودرو، عنوان کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش این محموله کشف شده ١۳۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی در پایان به اشراف مرزبانان بر نوار مرزی کشور اشاره کرد و یادآور شد: به منظور برخورد قاطع با هرگونه تجاوز مرزی و قاچاق، اقدامات گسترده‌ای در سرتاسر مرزهای کشور صورت گرفته و مرزبانان با بهره‌گیری از تجهیزات فنی و گشت های مستمر با چشمانی تیزبین مانع تحرک قاچاقچیان و سودجویان در مرزهای کشور خواهند شد.

 

انتهای پیام

0
205
ایسنا

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید