اقتصادی
رییس اتاق اصناف تهران

اتحادیه طلا یکی از شاخص‌ترین‌ اتحادیه هاست

سایت اتحادیه طلا و جواهر رونمایی شد

رییس اتاق اصناف در مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه طلا و جواهر تهران، اظهار داشت: ۱۳۵ اتحادیه در کشور فعالیت دارند که اتحادیه طلا یکی از شاخص‌ترین‌ها است.

اتحادیه-اتحادیه طلا و جواهر تهران-محمدولی-سایت اتحادیه طلا و جواهر -رییس اتحادیه-پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه طلا و جواهر

 

 قاسم نوده فرهانی ظهر امروز ( ۲۰ آذر) در مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، اظهار داشت: ۱۳۵ اتحادیه در کشور فعالیت دارند که اتحادیه طلا یکی از شاخص‌ترین‌ها است.

وی افزود: اگر با علم روز پیشروی نکنیم، به طور حتم عقب مانده هستیم، صنف شما نیز صنفی است که باید اطلاعات روز دنیا حرکت کند زیرا وابسته به قیمت جهانی طلا هستید. رییس اتاق اصناف با تشکر از راه اندازی این پایگاه اطلاع‌رسانی، گفت: آنچه که بین اصناف ایراد است، نبود همراهی و همگامی با یکدیگر است.

نوده فرهانی افزود:به گفته کارشناسان  ۷۷ میلیارد دلار نقدینگی در دنیا ۴۶۰ میلیون دلار سهم خاورمیانه است که اگر اصناف از علم و اطلاعات یکدیگر استفاده کنند به طور حتم نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

وی با تقدیر از تاسیس دانشگاه طلا و جواهر، افزود: ۵ دانشگاه در حوزه اصناف در حال فعالیت هستند و مرکز آموزش علمی کاربردی اصناف نیز در دستور کار است.

آیت محمدولی رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، نیز در این مراسم اظهار داشت: کمتر از یکسال است که این سایت فعالیت خود را آغاز کرده و امروز به صورت رسمی رونمایی شد. رییس اتحادیه طلا، جواهر تهران، گفت: امید داریم تا این سایت باری از دوش فعالان این صنف بردارد و اطلاعاتی که متخصصان و افراد خارج از این صنف نیاز دارند را در اختیار داشته باشند.

محمدولی درباره بحث ارزش افزوده، گفت: به دنبال مذاکرات صورت گرفته منتظر طرح این موضوع در صحن علنی مجلس هستیم. وی درباره دانشگاه اتحادیه طلا، توضبح داد: مجوز دانشگاه به دلیل عدم وجود محل مناسب، ابطال شده بود اما با زحمات اعضای اتحادیه مجوز دانشگاه مجدد اخذ شد و ثبت نام نیز از بهمن ماه ۹۷ آغاز خواهد شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر، ادامه داد: اقدام دیگر اتحادیه که طی این مدت انجام شده، به صورت رسمی در بحث کمیسیون تخصصی اقدام شده و این کمیسیون شکل گرفته و در بحث اجرت، درصد و ... بررسی و جلساتی برگزار شده است.

محمدولی در ادامه افزود: در زمینه فروشندگان سکه با مشکلاتی با بانک‌ مرکزی مواجه هستیم و علی رغم تلاش اتحادیه تاکنون موفق به برگزاری جلسه‌ای در این خصوص با بانک مرکزی نبوده ایم.

وی در ادامه اظهار داشت: تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا زحمات اعضای پیشین اتحادیه حفظ و ادامه داشته باشد و صنف و صنعت طلا و جواهر تنها از عهده تعدادی از اعضا برنخواهد آمد و نیازمند همکاری تمامی فعالان این حوزه است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر افزود: طی یک سال گذشته صنعت طلا با مشکلات متعدد و گسترده ای مواجه شد که بی شک تلاش تمامی فعالان این بازار را می طلبد.

گفتنی است سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر به نشانی www.estjt.ir از امروز (۲۰ آذر) به صورت رسمی با حضور رییس اتحادیه طلا و جواهر، اعضای اتحادیه و اصحاب رسانه رونمایی شد.

0
10799

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید