اقتصادی

طلا هفته گذشته در جهان 0.3 درصد ارزان شد

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 2.48 دلار کاهش 1461.93 دلار فروخته شد. این فلز گران بها طی هفته گذشته 0.3 درصد از ارزش خود را از دست داد.

طلا-قیمت طلا-اونس طلا-بهای جهانی طلا

به گزارش رویترز، پس از اینکه آمارها نشان داد تولیدات کارخانجات آمریکا و فعالیت‌های خدماتی این کشور رشد داشته، ارزش دلار و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بالا رفت و تقاضا برای طلا محدود و قیمت این فلز گران‌بها معاملات روز جمعه کاهش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 2.48 دلار کاهش 1461.93 دلار فروخته شد. این فلز گران بها طی هفته گذشته 0.3 درصد از ارزش خود را از دست داد.

 بررسی شاخص مدیران خرید در روز جمعه نشان داد تولید کارخانجات آمریکا در ماه نوامبر با بیشترین سرعت در 7 ماه گذشته رشد داشت؛ همچنین فعالیت‌های خدماتی بیش از انتظار افزایش یافت.     

بانک مرکزی امریکا زمانی که نرخ بهره بانکی این کشور را برای سومین بار در سال جاری کاهش داد، تاکید کرد که کاهش نرخ بهره تا زمانی که اقتصاد رکود کند، متوقف نگه می‌دارد.

سیلور بولن، تحلیلگر بازار گفت: «به نظر می‌رسد نگرانی در مورد جنگ تجاری طولانی‌مدت در حال از بین رفتن است زیرا بازارها بر روی این احتمال قیمت‌گذاری کردند که در 5 ماه گذشته احتمالا توافقی میان آمریکا و چین رخ نخواهد داد.»

وی افزود: «من معتقدم مهم‌ترین اکنون عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا اقدام فدرال رزرو در توسعه ترازنامه آن برای بار دیگر است.»

انتهای پیام

0
556
فارس

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید