اقتصادی

ادامه کاهش قیمت‌‌ها در بازار طلا همپای ریزش نرخ ارز

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار طلا همپای ریزش نرخ ارز خبر داد و گفت: اگر دلار با همین روند ارزان شود، شاهد افت بیشتر قیمت طلا و سکه خواهیم بود.

طلا-سکه-بازار طلا-قیمت طلا--قیمت طلا-محمدولی-اتحادیه طلا-رئیس اتحادیه طلا-ابراهیم محمدولی-خرید طلا-رکود

 ابراهیم محمدولی از کاهش مجدد قیمت‌ها در بازار طلا خبر داد و اظهار کرد: از اواخر هفته گذشته نرخ ارز نزولی شده و بهای اونس جهانی هم اندکی افت کرده است و باعث شده قیمت طلا و سکه با کاهش همراه شود.

او اضافه کرد: طلا نسبت به آخرین قیمت هفته گذشته حدود ۱۰هزار تومان و سکه طرح جدید ۲۰۰هزار تومان ارزان‌تر شده اما بهای انواع دیگر سکه تغییری نکرده است.

محمدولی همچنین با اشاره به شرایط رکودی بازار طلا بیان کرد: متاسفانه بعد از بازگشایی بازار طلا بعد از دو هفته تعطیلی به دلیل محدودیت‌های کرونایی، تقاضا برای خرید طلا و سکه به شدت افت کرده و بازار کاملا در رکود به سر می‌برد و این شرایط تا زمانی که قیمت‌ها به ثبات نرسد ادامه خواهد داشت.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با پیش‌بینی روند قیمت‌ها تا فردا تصریح کرد: فردا بازار‌های جهانی تعطیل است، بنابراین اگر با ادامه ریزش نرخ ارز همراه باشیم قیمت طلا و سکه هم کاهش بیشتری خواهد داشت.

به گفته محمدولی، در جریان معاملات امروز ساعت (۱۳:۳۰) قیمت هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱میلیون و ۷۵۰هزار و سکه طرح قدیم ۱۱میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: امروز نیم سکه با قیمت شش میلیون و ۲۵۰، ربع سکه چهار میلیون و ۲۵۰ و سکه یک گرمی دو میلیون و ۳۸۰هزار تومان فروخته می‌شود؛ همچنین بهای هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۱۳۲هزار تومان کاهش یافت.

0
1177
اقتصاد آنلاین

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید