اقتصادی
رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد:

بستر فروش طلا در فضای مجازی مهیا نیست/ معضلات فراوان طلای دست دوم

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن بیان آماده نبودن بسترهای لازم برای معاملات طلا در فضای مجازی، از مردم خواست به دلیل مشکلات متعدد از خرید طلای دست دوم خودداری کنند.

فضای مجازی-خرید و فروش طلا-طلا-محمدولی-اتحادیه طلا-رییس اتحادیه طلا و جواهر-رییس اتحادیه طلا-اتحادیه طلا-طلای دست دوم

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران، ابراهیم محمدولی، فضای مجازی را دارای مزایا و پتانسیل های خوبی برای کسب و کار امروزی عنوان کرد و افزود:  طلا یک فلز خاص است و شرایط و معاملات آن در اینترنت و فضای مجازی باید شرایط و قوانین خاص خود را داشته باشد.

وی افزود: قوانین و ضوابط مربوط به سایر کالاها را نمی توان بر طلا، جواهر و مصنوعات آن وضع نمود، و برای تدوین قوانین معاملات طلا در فضای مجازی مسلماً از کارشناسان و خبرگان حوزه طلا و جواهر و فضای وب بهره گیری خواهد شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به پیگیریها و تدوین قوانین معاملات طلا در فضای مجازی خاطرنشان کرد: در این رابطه جلسات متعددی با اتاق اصناف ایران برگزار شده و توصیه ما به خریداران طلا این است که تا آماده شدن بسترهای لازم برای خرید و فروش در فضای مجازی از معامله در این فضا خودداری نموده و مصنوعات طلا و جواهر را به صورت فیزیکی تهیه نمایند.

محمدولی با اشاره به افزایش تخلفات در بخشی از فضای مجازی و مراجعه برخی مالباختگان معاملات طلا در این فضا به اتحادیه گفت: آنچه در فضای مجازی از یک مصنوع طلا نمایش داده می شود با آنچه در واقعیت وجود دارد از حیث وزن و عیار با اختلاف زیادی همراه است، لذا باید قوانین و ضوابط معامله در این فضا بسیار جامع و کامل باشد تا مصرف کننده و خریداران طلا در این حوزه متضرر نشوند و حساسیت این اتحادیه در این موضوع به خاطر حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد.

این مقام صنفی در مورد طلای دست دوم نیز تاکید کرد: فروش طلای دست دوم از نظر اتحادیه تخلف صنفی محسوب می شود، لذا از مردم خواهشمندیم از خرید طلای دست دوم به علت وجود معضلات متعدد و احتمال متضرر شدن خودداری کنند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: خرید طلای دست دوم مشکلات زیاد را برای خریدران و این صنف ایجاد نموده، در این معاملات احتمال عیار غیراستاندارد و مشکلات حقوقی بسیار زیاد است، لذا در صورت بروز هرگونه مشکل اتحادیه قادر به رسیدگی به این شکایات از طرف خریداران نمی باشد.

 

انتهای پیام

0
1787
اتحادیه طلا و جواهر تهران

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید