اقتصادی

چرا طلا کاهش پیدا کرد؟

کاهش ادامه‌دار قیمت طلا تا انتخابات آمریکا

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: روند نزولی قیمت طلا و سکه ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود این روند تا روز ۱۳ آبان ماه ادامه پیدا کند.

صنعت طلا و جواهر-طلا-طلا و جواهر- صنعت طلا-مسعود یزدانی-نایب رییس اتحادیه-نایب رییس اول اتحادیه طلا-سکه-سکه امامی

 قیمت دلار دیروز در صرافی‌ملی 27 هزار و 220 تومان فروخته شد. این قیمت نسبت به آخرین قیمت نقش بسته بر تابلوی صرافی ملی در هفته گذشته، هزار تومان کاهش داشته است. همچنین دیروز قیمت طلای 18 عیار و سکه نسبت به آخرین معاملات روز پنج‌شنبه به ترتیب 246 و 900 هزار تومان ارزان شد. همچنین انس جهانی طلا نیز حدود سه دلار کاهش یافت.

در عین حال نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا و سکه تا انتخابات آمریکا کاهش خواهد یافت، گفت: به دلیل کاهش قیمت دلار قیمت سکه و طلا امروز هم ارزان شد. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا روند نزولی داشته باشد و این روند نزولی تا انتخابات آمریکا هم ادامه داشته باشد.

مسعود یزدانی افزود: خرید و فروش طلا در بازار متوقف شده است. چون هم معامله‌گران و طلافروشان فروش را متوقف کرده‌اند و منتظر نتیجه انتخابات آمریکا و مسیر جهانی طلا و قیمت دلارند، هم مردم خرید را به بعد موکول کرده‌اند.

چرا نوسان طلا خوابید؟

او به چرایی کاهش قیمت طلا و سکه اشاره کرد و افزود: در گذشته عده‌ای در اتاق‌های معاملات مجازی، طلا را کیلویی داد و ستد می‌کردند؛ در حالی که در عمل طلا فروخته نمی‌شد. هدف از این اقدام ایجاد نوسان در بازار طلا بود که با همکاری نیروی انتظامی بخشی از این اختلال‌گران دست‌گیر شدند. چنانچه باز هم این نوع شیطنت‌ها در بازار طلا رخ دهد، نیروی انتظامی با قدرت بیشتری وارد عمل خواهد شد.

0
1755
تجارت نیوز

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید