اقتصادی
سازمان جهانی تجارت:

تجارت جهانی تحت تاثیر پاندمی کرونا ۹.۲ درصد سقوط می‌کند

سازمان جهانی تجارت پیش بینی قبلی خود را اصلاح و اعلام کرد: انتظار می‌رود که تجارت کالاهای جهانی در سال ۲۰۲۰ با سقوط ۹.۲ درصدی همراه باشد.

اقتصاد جهانی-اقتصاد-کرونا-بورسهای جهانی-رکود-بحران اقتصادی-تجارت جهانی

به گزارش شین‌هوا، سازمان جهانی تجارت پیش بینی قبلی خود را اصلاح و اعلام کرد: انتظار می‌رود که تجارت کالاهای جهانی در سال ۲۰۲۰ حدوداً ۹.۲ درصد کاهش یابد و پس از آن در سال ۲۰۲۱ در حدود ۷.۲ درصد افزایش داشته باشد.

در ماه آوریل این سازمان پیش‌بینی کرده بود که حجم تجارت کالاهای جهانی در سال ۲۰۲۰ بین ۱۳ تا ۳۲ درصد کاهش خواهد یافت، زیرا بیماری همه‌گیر COVID-۱۹ فعالیت اقتصادی و زندگی در سراسر جهان را مختل کرده بود.

اقتصاددانان این سازمان در بیانیه‌ای رسانه‌ای توضیح دادند: تجارت جهانی نشانه‌هایی از جهشی قدرتمند بعد از رکود عمیق ناشی از COVID-۱۹ را نشان می‌دهد. عملکرد تجاری قدرتمند در ژوئن و جولای نشانه‌های امیدوار کننده برای رشد تجارت کلی در سال ۲۰۲۰ را به همراه داشته است.

با این همه پیش‌بینی جدید سازمان تجارت جهانی برای سال آینده از پیش‌بینی قبلی این سازمان که رشدی ۲۱.۳ درصدی را برای آن تخمین زده بود، بدبینانه‌تر شده است و به این ترتیب تجارت کالاها در سال ۲۰۲۱ همچنان پایین‌تر از سطح قبل از پاندمی باقی خواهد ماند.

0
969
مهر

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید