اقتصادی

وضعیت بازار طلا در دوران شیوع کرونا

بازار طلا در زمان شیوع کرونا، وضعیت پیچیده‌ای یافته؛ رکود، نوسان‌های شدید اونس در بازارهای جهانی و افزایش تقاضا برای فروش به دلیل نیاز مالی از ویژگی‌های این روزهای راسته طلافروشان است.

اتحادیه طلا و جواهر تهران-اتحادیه طلا-آیت محمدولی-قیمت طلا-بازار طلا-کرونا

«ابراهیم محمدولی» درباره وضعیت بازار طلا، گفت: بازار طلا به دلیل شیوع ویروس کرونا، هنوز شرایط آرام و با ثبات خود را باز نیافته است.

وی با اشاره به بازگشایی واحدهای صنف طلا و جواهر در روزهای اخیر گفت: این واحدها هنوز به طور کامل فعالیت خود را از سر نگرفته‌اند، اما به تدریج شرایط در حال بهبود است.

 

افزایش تقاضای فروش طلا

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت معاملات بازار طلا نیز گفت: بررسی معاملات روزهای اخیر نشان می دهد حجم معاملات اکنون معادل حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد میزان معاملات دوران پیش از کرونا است.

 وی ادامه داد: همچنین میزان مراجعه مردم برای فروش طلا بسیار بیشتر از خرید است، به طوری که بیشتر مردم خواهان فروش طلا هستند.

 محمدولی گفت: به صورت تاریخی، بیشتر مردم به طلا به عنوان ابزاری برای پس انداز برای روز مبادا نگاه می کنند که به نظر آنها اکنون آن روز مبادا فرا رسیده است.

 

اونس تحت تاثیر کرونا

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت نوسان اونس جهانی طلا و تاثیر آن بر بازارهای داخلی گفت: اونس جهانی طلا که در فروردین‌ماه سیر صعودی به خود گرفته بود در روزهای اخیر تقریباً به ثبات رسیده و نوسان‌های اندکی داشته است.

وی اضافه کرد: نوسان های اخیر اونس طلا به دلیل مسائل مرتبط با شیوع ویروس کرونا، تحولات بازار نفت و سایر مسائل اقتصادی بوده و به همین دلیل تا زمانی که شیوع ویروس کرونا تداوم داشته باشد شاهد این بی ثباتی ها در نرخ اونس خواهیم بود.

محمدولی اضافه کرد: به تبع رشد نرخ اونس و نوسانات آن، در بازار داخلی نیز شاهد افت و خیز قیمت طلا و سکه بوده ایم.

وی اضافه کرد: در صورتی که نوسان‌های زیاد اونس طلا در بازارهای جهانی همانند فروردین ماه در روزهای آتی ادامه داشته باشد باید منتظر رشد قیمت طلا بود.

 

چشم‌انداز بازار طلا در ماه رمضان

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره چشم‌انداز بازار طلا در ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان تقاضای خرید طلا کاهش می یابد و به همین دلیل پیش بینی می شود که شاهد بازاری آرام در این بخش باشیم.

محمدولی درباره وضعیت حباب سکه نیز گفت: حباب سکه اکنون به حدود 200 هزار تومان کاهش یافته است.

0
3669
ایرنا

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید