اقتصادی
نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر؛

دولت از کارگران طلاساز حمایت کند

پاساژهای طلا و جواهر تهران فعلا امکان بازگشایی ندارند

نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر ضمن بیان پیگیری هیات مدیره این اتحادیه برای مشکلات و دغدغه های اعضای این صنف و صنعت گفت: واحدهای مستقر در بازار طلای تهران و پاساژها و مجتمع های طلا و جواهر سطح شهر تهران براساس مصوبه ستاد ملی کرونا امکان بازگشایی از روز ۳۰ فروردین را ندارند.

یزدانی-میسعود یزدانی-نایب رییس اتحادیه-تعطیلی-کرونا-اتحادیه طلا-واحدهای کسبی-طلا و جواهر-طلافروشی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران " مسعود یزدانی " با اعلام عدم بازگشایی بازار طلای تهران، پاساژها و مجتمع های طلا و جواهر در سطح شهر تهران گفت: نظر هیات مدیره باز شدن یکپارچه کل بازار بود، و در تماس با معاون وزارت صمت، این مورد امکان پذیر نشد و با توجه به دستور فرماندهی ستاد ملی مبارزه با کرونا این اماکن تا تدوین ضوابط و پروتکل بهداشتی خاص از سوی وزارت بهداشت ملزم به تعطیلی می باشند.

وی با اشاره به پیگیری هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران برای حل مشکلات و دغدغه های اهالی این صنف در زمان کرونا افزود: هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر طی روزها و هفته های گذشته با برگزاری جلسات فوق العاده و دیدار با مسئولان اتاق اصناف و سازمان امورمالیاتی به دنبال تسهیل کسب و کار و رفع مشکلات واحدهای کسبی این اتحادیه بوده است.

نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران مشکل کارگران این صنف در موقعیت فعلی را بسیار عمیق و اسفبار عنوان کرد و گفت: متاسفانه تعطیلی بازار به علت شیوع کرونا باعث بیکاری و لطمه شدید کارگران روز مزد صنعت طلا و جواهر مانند مخراجکاران، آبکاران، تراشکاران، بسیاری دیگر از همکاران ما که پشتوانه ی سرمایه ای در این صنف ندارند شده است که دولت حتما باید از این قشر زحمتکش حمایتهای لازم را بعمل آورد.

یزدانی از دولت خواست کارگران این صنف را مانند دیگر اقشار آسیب دیده از کرونا مشمول دریافت بسته های حمایتی قرار دهد.

وی ادامه داد: از همه همکاران و اعضای صنفی هم خواهشمندم ضمن کمک و دستگیری از همکارانی که در موقعیت فعلی با مشکل مواجه شدند، با همفکری و مشارکت جمعی و صنفی مشکل کارگران و آسیب دیدگان این صنف را برطرف نمایند.

نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران از طلافروشان و فعالان صنف و صنعت طلا و جواهر خواست تا در این روزها به مسایل امنیتی توجه بیشتری داشته باشند و خاطر نشان کرد: همکاران طلافروش مراقب شگرد برخی از سارقان که با استفاده از پوشش مقابله با کرونا با ماسک و عینک مخصوص بطوریکه شناسایی نمی شوند وارد واحدهای طلافروشی شده و اقدام به سرقت کرده اند باشند، از همکاران صنفی درخواست داریم در موارد امنیتی اول مراقب جان خود و همکاران، و سپس مواظب اموال و دارایشان باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بازگشایی طلافروشان سطح خیابان از روز شنبه ۳۰ فروردین در تهران انجام می گیرد از همه همکاران صنف و صنعت طلا و جواهر درخواست کرد: موارد و ضوابط اعلامی از طرف وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا را به طور کامل انجام داده و با توجه به این که تمامی این پروتکل ها برای سلامتی اعضای صنفی می باشد، در صورت امکان تعطیلی واحدهای کسبی خود را ادامه دهند‌ و همواره اصل در خانه بمانید را مورد توجه قرار دهند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات و پیگیریهای آقای قاسم نوده فراهانی رییس اتاق اصناف تهران و آقای ابرهیم درستی نماینده وزارت صمت در اتاق اصناف به جهت تسهیل امور اصناف در این شرایط تاکید کرد: اصناف همیشه در تمامی مشکلات و حوادث مانند جنگ، سیل، زلزله و ... به کمک دولت و مردم آمده است و جا دارد دولت هم پس از ۴۰ سال در این موقعیت حساس اقتصادی به کمک اصناف آمده و مقررات و دستورالعمل های حمایتی خود را در مورد این قشر همیشه در صحنه اجرایی کنند.

یزدانی در خاتمه ضمن تشکر از همه همکارانی که در طرح "بهار همدلی و امید" برای مقابله با بیماری کرونا و حمایت از سیل زدگان مشارکت کردند، یادآور شد: این دوران سخت به حول و قوه الهی سپری خواهد شد و این روزها و فداکاری ها و حماسه ای که مردم و همکاران ما ایجاد کردند در حافظه تاریخی کشورمان برای همیشه ثبت و ضبط خواهد شد.


انتهای پیام

0
4642
اتحادیه طلا و جواهر

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید