اقتصادی
نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد؛

لزوم توجه بیشتر به صنعت طلا و جواهر در زمانه رکود کرونا

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به رکود عمیق در بازار طلا و جواهر، توجه حمایتی مسئولین اقتصادی کشور و صاحبان املاک تجاری و مغاره‌ها را به فعالین و تولیدکنندگان این صنف در وضعیت کنونی جلب کرد.

یزدانی-نایب رییس اتحادیه-رکود-کرونا-اتحادیه طلا-صنعت طلا و جواهر-طلا و جواهر

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران "مسعود یزدانی" ضمن تبریک سال و آرزوی سلامتی و بهروزی برای همه هموطنان و کسبه کشور، مشکلات صنف و صنعت طلا و جواهر را در شرایط فعلی بی سابقه و عمیق عنوان کرد.

وی شیوع بیماری اخیر را فشار مضاعفی بر صنعت طلا و جواهر کشور عنوان کرد و گفت: بازار طلا طی ماههای اخیر با نوسانات شدیدی مواجه شد، بطوریکه اونس جهانی طلا طی روزهای اخیر با افت و خیز بیش از 100 دلاری همراه بود و از طرفی نوسان بازار ارز، ثبات را از قیمت طلا و سکه ربود، همین امر باعث رکود شدید در بازار طلا گردید.

نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: گسترش بیماری کرونا در کشور و خالی شدن بازارها از مشتری ضربه بیشتری بر پیکره صنف و صنعت طلا و جواهر کشور وارد کرد، بطوریکه این سطح از رکود در تاریخ کشور بی سابقه است.

یزدانی مشکلات فعلی موجود در حوزه طلا و جواهر را با توجه به حساسیت های کاری این صنف بسیار بالاتر از اصناف دیگر برشمرد و افزود: همکنون یک گرم طلا حدود600هزار تومان است و اعضای صنفی ما با رکود در این بازار سرمایه های خود را راکد نگه داشته اند و بدین ترتیب خواب سرمایه برای یک فعال صنفی طلا و جواهر بسیار سنگین تر از صنوف دیگر است.   

این فعال صنفی دولت و مسئولین را به یاری و حمایت از این صنف فراخواند و گفت: تقاضای ما از وزارت صنعت و معدن و تجارت و اتاق اصناف این است که با حمایت های خود و تسهیل قوانین، مقررات و آیین نامه ها به کمک اصناف این حوزه بشتابند تا ضربه این رکود به حداقل برسد.

وی ضمن لزوم حمایت از تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: مشکل تولیدکنندگان که هرکدام به دهها کارگر حقوق می دهند و منبع درآمد دهها خانواده می باشد این است که با گسترش بیماری اخیر و بی رونقی بازار مشکلات ایشان به طرز وسیعی افزایش یافته هزینه های مالیاتی، بیمه کارگران و صورتحساب برق مصرفی ایشان باعث صدمات شدیدی شده که از همه مسئولان مربوطه درخواست حمایت و حل مشکلات این قشر زحمت کش و درآمدزا برای کشور را داریم.

یزدانی در ادامه مالکان املاک تجاری و پاساژها و مغازه ها را مخاطب قرارداد و گفت: به شخصه از مالکان و صاحبان مستغلات به ویژه پاساژها و مجتمع های تجاری طلا و جواهر خواهشمندم مراعات شرایط مستأجران را در وضعیت فعلی مد نظر قرار داده و یکی دوماه غم ایشان را بخوردند تا شرایط به صورت عادی برگردد.

نایب رییس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: با در نظر گرفتن شرایط ویژه فعلی و در شرایطی که بهترین زمان کاری یک واحد تجاری در سال، یعنی شب عید شاهد رکود شدید و نبود مشتری است، ملاحظه مستأجران را انجام داده و با رأفت و نگاه خیر شرایط ایشان را در نظر بگیرند که مسلماً خداوند متعال به دارایی و اموال ایشان چندین برابر برکت خواهد داد.

وی در خاتمه از همه اصناف و کسبه، به ویژه همکاران صنف و صنعت طلا و جواهر کشور خواست در امور خود صبر و شکیبایی را پیشه کنند و مسلماً با همکاری یکدیگر و درایت مسئولین از این برهه حساس کنونی عبور کرده، مسلما عمر روزهای سخت کوتاه است و روزهای خوب و سرشار از موفقیت یقینا در انتظار ایران سربلند خواهد بود.

 

انتهای پیام

0
3410
اتحادیه طلا و جواهر

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید