اقتصادی
رییس اتحادیه طلا :

دپو طلا در انبار گمرکات!

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: صنعت طلا نیازمند تولید و فروش لحظه‌ای است و نگه داشتن کالاها در انبار گمرکات مانع از ارزآوری می‌شود.

صنعت طلا و جواهر-طلا-طلا و جواهر- سند راهبردی صنعت طلا-ارزش افزوده-ابراهیم محمدولی-محمدولی-اتحادیه طلا-دپو طلا

رئیس اتحادیه طلا تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد تا درباره چالش‌های پیش روی این صنف سخن بگوید. مدت‌هاست تولیدکنندگان و فروشندگان طلا با معضلاتی همچون مالیات ارزش افزوده، دپو طلا در انبار گمرکات، کمبود قطعه و مواد اولیه رو به رو هستند. البته اتحادیه طلا اخیرا در لایحه‌ای که به مجلس ارائه داده است هنوز به نتیجه‌ای نرسیده اما آنچه که مشخص است نمایندگان مجلس نیز با طرح تولیدکنندگان طلا مبنی بر حذف ارزش افزوده موافقت خواهند کرد.

در همین حال رییس اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران در نشست خبری خود گفت: صنعت طلا و جواهر چندسالی است درگیر تبصره و ماده و آیین نامه شده است، حاصل این بخشنامه‌ها آزار تولیدکنندگان را دارد؛ در حالی که این صنعت ارزآور بوده و قابلیت صادرات مناسبی را در کنار اشتغالزایی بالا دارد. مالیات ارزش افزوده که از دوره قبل مجلس ایجاد شده، همچنان معضلات بسیاری را ایجاد کرده است.

ابراهیم محمدولی افزود: هنوز دولت و مجلس اقدام موثری برای رفع مالیات بر ارزش افزوده انجام نداده‌اند؛ این در حالی است که این عامل صنعت را به رکود فرو برده است؛ به خصوص اینکه صادرکنندگان مصنوعات طلا که قصد حضور در بازارهای صادراتی دارند، به دلیل کاغذبازی‌های ناشی از این قانون، از صادرات باز می‌مانند.
او تصریح کرد: اینگونه رفتارها در صنعت طلا و جواهر مشکل‌زا است و امروز در بازار داخلی، تولیدکنندگان و خریداران را دچار مشکل کرده است؛ چرا که این صنعت نیازمند تولید و فروش لحظه‌ای است و نگه داشتن کالاها در انبار گمرکات مانع از ارزآوری می‌شود.

به گفته محمدولی، در حوزه واردات مواد اولیه موانعی وجود دارد که امیدواریم این موانع برطرف شود.

0
4121
تجارت نیوز

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید