اقتصادی
نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران:

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته / آیا فرصت خرید طلاست؟

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: چنانچه مردم قصد خرید طلا دارند بهتر است که خرید خود را انجام دهند و جدا از خرید طلاهای دست دوم و طلای آب شده خودداری کنند.

اتحادیه طلا و جواهر تهران-اتحادیه طلا-مسعود یزدانی-نایب رییس اتحادیه طلا-قیمت طلا-پیش بینی قیمت طلا-رکود-طلافروشی-بازار طلا-نایب اول رییس اتحادیه طلا

 طی دو ماه اخیر قیمت طلا در بازار داخلی به دلیل افت میزان تقاضا با کاهش قیمت رو به رو شد. البته در برخی از موارد نیز ثبات قیمت دلار باعث می‌شد که قیمت سکه و طلا در یک بازه زمانی ۶۰ روزه در مدار ۳۹۸ هزار تومان تا ۴۰۷ هزار قرار بگیرد.

آیا ممکن است قیمت طلا و سکه تا پایان این هفته روند ثابتی داشته باشد؟

نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان این هفته گران خواهد شد؟ گفت: قیمت طلا از قیمت ارز تبعیت می‌کند. ثبات قیمت ارز و قرار گرفتن آن در کانال ۱۱ هزار تومان باعث شد که قیمت طلا ثابت باقی بماند و رشد چشمگیری نداشته باشد. آنچه که به نظر می‌رسد، این است که قیمت طلا در این هفته از محدود ۴۰۰ تا ۴۱۰ هزار تومان فراتر نخواهد رفت.

مسعود یزدانی افزود: طبق آخرین بررسی‌ها (ساعت ۱۰) قیمت انس جهانی طلا کمتر از ۱۰ دلار رشد داشته است. شاخص سیاسی هم بعید است که بر قیمت سکه اثر چندانی بگذارد. بنابراین هفته آرامی پیش روی خریداران سکه و طلا وجود دارد.

او در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: چنانچه مردم قصد خرید طلا دارند بهتر است که خرید خود را انجام و جدا از خرید طلاهای دست دوم و طلای آب شده خودداری کنند. اخیرا تولیدکنندگان به دلیل شرایط حاکم کشور و افزایش رکود به تولید مصنوعات کم اجرت اقدام کرده‌اند. یعنی اگر در گذشته افراد مصنوعات طلا را با اجرت ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان می‌فروختند حالا این مصنوعات را با اجرت ۲۰ هزار تومان به دست خریداران می‌رسانند.

یزدانی با اشاره به افزایش فروش طلاهای تقلبی گفت: در یک سال گذشته به دلیل افزایش قیمت طلا مردم به خرید طلاهای دست دوم روی آوردند همین موضوع باعث شده که برخی متقلبین بدلیجات را به جای طلا به مردم بفروشند. از این رو توصیه ما به مردم این است که طلای کم اجرت را جایگزین طلای دست دوم کنند. همچنین از واحد صنفی بخواهند که نشان یا مُهر طلا را در فاکتور خرید قید کنند.

او در بخش دیگر سخنانش به آخرین قیمت سکه اشاره و اظهار کرد: براساس آخرین معاملات انجام شده قیمت هر قطعه سکه امامی سه میلیون و ۹۸۰ هزار تومان، هر قطعه سکه طرح قدیم سه میلیون و ۹۷۰ هزار تومان، نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۶۰ هزار تومان و سکه گرمی ۸۱۰ هزار تومان معامله شده است. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۵ هزار تومان فروخته شده است.

0
4665
تجارت نیوز

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید