اقتصادی
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

خرید طلا ضرر ندارد

طلا می‌تواند پشتوانه اقتصادی برای افراد باشد و همچنین به عنوان زیورآلات بانوان استفاده شود، پس از خرید طلا یا نخریدن آن کسی ضرر نمی‌کند.

سکه-بازار سکه-رییس اتحادیه طلا و جواهر- آیت محمدولی-قیمت طلا-حباب سکه-طلا-اتحادیه طلا-خرید طلا

آیت محمدولی رییس اتحادیه طلا و جواهر دلیل تخلیه ۳۰۰ هزارتومانی سکه را نزدیکی عرضه و تقاضا دانست و گفت: یکی از دلایل کاهش حباب سکه این است که عرضه و تقاضا به واقعیت نزدیک شده است و مصرف کننده‌ها به دلایل شخصی که دارند کمتر به خرید سکه تمایل داشتند.

وی افزود: حباب سکه هنوز جا دارد که پایین‌تر بیاد و آرامش نسبی که به بازار ارز برگشته موثر بوده است و اگر این روند ادامه دار باشد می‌توانیم امیدوار به پایین‌تر آمدن قیمت سکه و طلا باشیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: در حال حاضر حباب سکه ۲۸۰ هزارتومان است و این حباب شرایط کاهش بیشتر را دارد.

آیت محمدولی خطاب به خریداران و مصرف کنندگان گفت: در این روزهای پرتلاطم بازار طلا ا اگر خریداران احساس می‌کنند نباید طلا بخرند یا از خریداران طلا عقب افتاده‌اند باید بدانند که در نهایت از طلا می‌توان استفاده مطلوب کرد.

وی ضمن اشاره به موارد مصرف طلا افزود: طلا می‌تواند پشتوانه اقتصادی برای افراد باشد و همچنین به عنوان زیورآلات بانوان استفاده شود، پس از خریدن یا نخریدن طلا کسی ضرر نمی‌کند.

بالاترین قیمت طلا در ۶ سال گذشته

در هفته‌های اخیر قیمت اونس جهانی طلا به رکورد بالاترین قیمت در ۶ سال گذشته رسیده بود که بر اساس تجربه سال‌های قبل، این موضوع باید در حالت عادی، قیمت طلا و سکه را در بازارهای کشور بالا می‌برد، اما به علت روند نزولی قیمت دلار و همچنین کاهش تقاضا این موضوع تحقق نیافت.

روز گذشته قیمت اونس جهانی طلا دچار ریزش شدیدی شد به طوری که ۲۲ دلار پایین آمد که هم زمان با آن قیمت دلار نیز در کشور افت کرد.

افت نرخ اونس جهانی طلا و کاهش قیمت دلار باعث شد که بهای هر قطعه سکه طرح جدید با افت حدود ۱۰۰ هزار تومانی به چهار میلیون و ۵۶۰ هزار تومان عقب نشینی کند.

 

انتهای پیام

0
4540
تهران نیوز

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید