اقتصادی
عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر تهران:

قیمت طلا تا پایان این هفته ثابت باقی می‌ماند

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: در آستانه شب‌های قدر هستیم. به نظر می‌رسد که قیمت طلا تا پایان این هفته ثابت باقی بماند.

طلا-اونس طلا-طلای جهانی-بهای جهانی طلا-حباب طلا-اتحادیه طلا-سلمانیان-عضو هیات مدیره-اتحادیه طلا و جواهر

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان این هفته ارزان خواهد شد؟ گفت: با توجه به اینکه در آستانه شب‌های قدر هستیم و بازار طلا در ۲۱ ماه مبارک رمضان تعطیل است، به نظر می‌رسد که قیمت طلا تا پایان این هفته ثابت باقی بماند.

داوود سلمانیان افزود: البته ثبات قیمت طلا به برخی موضوع‌های سیاسی و جهانی ارتباط دارد. چنانچه اتفاق سیاسی خاصی در جهان رخ ندهد، قیمت طلا تثبیت می‌شود. این در حالی است که ممکن است انس جهانی طلا با برخی فراز و فرودها رو به رو شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا بعد از ماه مبارک رمضان گران‌تر خواهد شد یا خیر؟ پاسخ داد: آنچه جوامع بین‌المللی پیش‌بینی کرده‌اند قیمت جهانی طلا تا پایان سال میلادی ممکن است بین پنج تا ۱۰ درصد افزایش یابد. البته افزایش قیمت جهانی طلا به برخی تحولات و حوادث جهانی ارتباط دارد. ممکن است با برخی اتفاق‌ها قیمت جهانی طلا کاهش یا روند افزایشی را به خود بگیرد.

سلمانیان به وضعیت طلا در هفته‌ای که گذشت اشاره کرد و گفت: هفته گذشته در آخرین معاملات انجام شده هر انس طلا حدود ۱۰ دلار افزایش یافت؛ این در حالی است که با اقدامات به هنگام بانک مرکزی و تزریق ارز به بازار هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۲۰ و هر قطعه سکه نیز حدود ۱۵۰ هزار تومان ارزان شد.

او در توصیه‌ای به مردم اظهار کرد: افراد برای خرید طلا باید مراقب باشند و تنها از واحدهای صنفی که دارای جوار کسب و پروانه هستند کالای مورد نیاز را خریداری کنند. در این شرایط مهمترین توصیه ما این است که مردم از هر گونه خرید طلا در سایت‌ها و فضای مجازی خودداری کنند.

0
3551
تجارت نیوز

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید