اقتصادی
پورابراهیمی در جلسه با مسوولین اتحادیه طلا و جواهر تهران؛

اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده طلا قبل از پایان سال انجام می شود

در جلسه ای که با حضور رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران برگزار شد، قول مساعدی برای نهایی شدن اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده در ماههای پایانی سال اعلام گردید.

یزدانی-نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر-اتحادیه طلا و جواهر-رکود-صنف طلا و جواهر-اتحادیه طلا-مالیات برارزش افزوده- مالیات

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران، چندی پیش کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن سفر به شهر مقدس قم با آیات عظام و مراجع تقلید دیداری داشت که در این جلسات، "مسعود یزدانی" نایب رییس و " داوود سلمانیان" عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران به نمایندگی از اتحادیه طلا، جواهر، نقره و سکه تهران حضور داشتند و به تبادل نظر و پیگیری موضوع مالیات برارزش افزوده پرداختند.

در همین رابطه «مسعود یزدانی» ضمن خشنودی از این گفتگوها و ابراز امیدواری برای حل مشکل ارزش افزوده این صنف گفت: در این جلسات در مورد کُندی اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده بحث و تبادل نظر شد و اینکه چرا بعد از توافق مشهد و گذشت چندین ماه هنوز این لایحه وارد صحن علنی مجلس نشده است.

وی افزود: در این جلسه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به آماده شدن بسترهای لازم برای اصلاح این قانون صحبت کرد و عنوان شد که ایرادات این لایحه بر طرف شده و مراحل پایانی خود را می گذراند و حتما قبل از لایحه بودجه در صحن علی مجلس بررسی خواهد شد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: در جلسه فشرده ای که با کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم رییس این کمیسیون تصریح کرد که موضوع صندوق های میکانیزه هم در حال پیگیری است و در شورای نگهبان در حال بررسی می باشد.

یزدانی با بیان این که کمیسیون اقتصادی مجلس هم اعتقاد به حذف مالیات از اصل طلا را دارد یادآور شد: عمده صنف ما با رکود شدیدی مواجه شده است و اگر بخواهیم مالیات حقه را بپردازیم 50-60 درصد صنف ما معاف می شوند و باید به سمتی حرکت کرد که تولیدکنندگان ما توان رقابت با بازارهای دیگر را داشته باشد و در صادرات نقش فعالی بازی کند.

وی صادرات طلا و جواهر را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: برای اقتصاد مقاومتی که مدّ نظر مقام معظم رهبری می باشد، باید به تولید روی آورد و با توجه به استقبال دنیا از طلای ایرانی می توان در این حوزه حضوری فعال بهم رسانید، و نشان داد که ایرانیان علیرغم همه تحریم ها و تنگناها می توانند با افتخار چالش را به فرصت تبدیل نمایند.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر به اهمیت صنعت طلا و جواهر اشاره کرد و افزود: در این جلسه به جایگاه این صنعت و توانمندی های آن، گفتگوهای خوب و مؤثری انجام شد و قرار شد جلسه ی دیگری برای فعال سازی بازار داخلی این صنعت و بهره گیری از هنر و صنعت ایرانی برای هموارسازی صادرات برگزار شود، که در این بین توانمندی های این صنف و  صنعت مورد توجه علمای گرانقدر نیز قرار گرفت.

یزدانی در خاتمه ضمن بیان پتانسیل های خوب کشورمان و داشتن هنرمندان و صنعتگران متبحّر ابراز امیدواری کرد با کمک دولت و همت این صنف، صنعت طلا و جواهر کشورمان به جایگاه اصلی خود رسیده و ضمن اشتغالزایی و درآمدزایی در بازارهای بین المللی نیز حضوری فعال داشته باشد.

 

انتهای پیام

0
3559
اتحادیه طلا و جواهر

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید