اقتصادی

راهکارهای نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر برای گذر از رکود صنفی

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر با توجه به رکود شدید در بازار طلا راهکارهای چهارگانه ای را برای عبور از رکود شدید بازار و برون رفت از مشکلات صنفی بیان کرد.

یزدانی-نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر-اتحادیه طلا و جواهر-رکود-صنف طلا و جواهر-خروج از رکود

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران "مسعود یزدانی" با اشاره به وضعیت رکود در بازار و روزهای سخت صنف و صنعت طلا و جواهر گفت: همکاران ما از نیمه دوم سال 96  تا نیمه اول سال 97 با رکود شدیدی مواجه بودند که این وضعیت بی سابقه بود، و موجب تعطیلی حجم وسیعی از کارگاههای تولیدی و واحدهای صنفی و بیکاری طیف وسیعی از کارگران این صنف شده است.

وی ضمن دلجویی از اهالی این صنف و تقدیر از شکیبایی آنان افزود: همکاران ما احساس نکنند که رها شده اند، هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر در روزهای سخت در کنار و به فکر همکاران خود بوده اند، و ما به عنوان خدمتگزاران این صنف در همه حال پیگیر حل مشکلات صنفی با برگزاری جلسات متعدد با مسوولین کشور و حل معضلات این صنف و صنعت بوده و خواهیم بود.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان فراگیر بودن رکود حاکم در کشور تصریح کرد: ما از دولتمردان تقاضا داریم که بازار ارز را ساماندهی کنند، همکاران ما از نوسانات طلا بهره ای نمی برند، آنان در پی این هستند که قیمت طلا با قیمت پایین در دسترس خریداران و برای همه اقشار جامعه باشد و سود اصلی این صنف در رشد حجم خرید و فروش و معاملات مصنوعات و گردش طلا است.

یزدانی با شریک خواندن مشتری در پروسه کاری گفت: طلا از قدیم برای مردم به عنوان یک پشتوانه مطرح بوده است، و از آن روزی که هزینه های تولید بالارفته و و قیمتهای طلا و ارز نیز نوسان پیدا کرده، خریدار طلا نیز تحت فشار قرار گرفته و بازار نیز در رکود شدیدی فرو رفته است.

وی درباره برون رفت از موقعیت رکود در بازار خاطرنشان کرد: اولین گام برای خروج از این وضعیت همراهی و پشتیبانی مسوولین محترم از این صنف بزرگ است. درست است که در تحریم قرار داریم ولی می توانیم با درایت و مدیریت درست از مشکلات و محدودیت ها عبور کرده و در این جنگ اقتصادی با هماهنگی و  همدلی یکدیگر پیروز شویم.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تأکید بر تبدیل چالشها بر فرصتها در زمان تحریم اعلام کرد: از دولتمردان درخواست داریم با صاحبان اصناف و پیشکسوتان آن تبادل نظر و رایزنی داشته باشند، در این موقعیت با توجه به موانع تحریمی واردات، تمام همت خود را بر صادرات متمرکز کنیم و با دستورالعمل های درست و رفع قوانین دست و پا گیر از صادرات مصنوعات طلا و جواهر حمایت کنیم که در این صورت ضمن رونق، درآمدزایی،ارزآوری و اشتغالزایی مناسبی نصیب کشورمان خواهد شد.

یزدانی دومین گام برای برون رفت از رکود صنفی را به اعضای صنفی و تولیدکنندگان طلا و جواهر مرتبط دانست و ادامه داد: 80درصد تولید کنندگان ما برای بقای خود و حفظ کارگران واحدهای تولیدی محصولات خود را با حداقل اجرت تولید می کنند که جای قدردانی فراوان دارد، ما از مابقی تولیدکنندگان که تجهیزات و دستگاههای پیشرفته که هزینه بالایی هم دارند نیز درخواست داریم اجرت کارهای خود را تعدیل کنند تا گردش کار برقرار شده و رونق در فضای کسب ایجاد گردد.

این فعال صنفی سومین گام  برای خروج از رکود را به توزیع کنندگان طلا و جواهر ارتباط داد و گفت: بنکداران و کیفی های طلا و جواهر نیز در این برهه با قیمتهای نازل می توانند نقش مهمی در گذر از این بحران داشته باشند و حتی می توانند با مشارکت با تولیدکنندگان، قیمت های اجرت مصنوعات طلا و جواهر را به حداقل کاهش دهند.

وی در عین حال اعلام کرد که در جلسه ای که با حضور مسوولین برگزار شده بود ما اعلام کردیم که ما حاضریم آن سود قانونی که برایمان تعیین و تعریف شده جهت بقای این صنف به درصد قابل توجهی تقلیل دهیم.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در آخرین گام خروج از رکود نیز تصریح کرد: ویترین داران این صنف که شامل طلا و جواهرفرشان می شود رسته ی مهمی در این صنف هستند. آنها با مشتری مداری سهم بزرگی در شکوفایی صنفی خواهند داشت. این بخش می توانند با تعدیل سودهای قانونی خود به جذب مشتری کمک کنند، علاوه بر این با رایزنی که با اداره دارایی داشته ایم امیدواریم 9 درصد ارزش افزوده نیز از اصل طلا حذف شده تا مصرف کننده نیز در خرید مصنوعات طلا کمتر متضرر شود.

یزدانی ادامه داد: تمامی 20 رسته این اتحادیه از این موارد استثا نیستند و می توانند با اجرت و سود حداقلی ضمن جلب اعتماد مشتری به رونق این صنف و عبور از این بحران کمک کنند.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر این ایام را روزهای خوبی برای همکاران صنفی ندانست و ادامه داد: این روزها همکاران ما با مشکلات بزرگی مثل مالیات برارزش افزوده، رکود، نوسانات شدید قیمت و معضل جدید نقل و انتقال پول مواجه هستند و ما جلسات تنگاتنگی را با اداره دارایی داشته ایم و در آینده نزدیک جلساتی را با بانک مرکزی و دیگر سازمانهای مرتبط برای رفع این موانع خواهیم داشت.

وی ضمن درخواست از اداره دارایی  برای تعیین تکلیف صورت وضعیت های مالیات از قبل تا سال 96 گفت: اگر طرح جامع مالیاتی اجرا گردد صنف طلا و جواهر جزء اولین صنوفی است که در این طرح ورود پیدا می کند و به اجرای آن کمک خواهد کرد .

یزدانی در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی از خانواده بزرگ صنف طلا و جواهر برای صبرو تحمل مشکلات در این برهه زمانی خاطرنشان کرد: از دولتمردان نیز درخواست داریم تا فشار به اصناف و از جمله صنف طلا و جواهر را کاهش دهند و با کمک به این صنف موجب رونق اقتصادی در کشور و اشتغالزایی را فراهم سازند.

 

انتهای پیام

0
4986
اتحادیه طلا و جواهر

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران :

smf : عالی بود