اقتصادی

قیمت نفت همچنان بالای 35 دلار باقی ماند

از آنجاییکه نگرانی ها در مورد میزان سرعت بهبود تقاضا برای سوخت حتی با وجود برداشته شدن قرنطینه بسیاری از کشورها، از سرگرفته شده است، قیمت نفت در معاملات امروز به بشکه ای 35.59 دلار کاهش یافت.

نفت-قیمت نفت-طلای سیاه-طلا

به گزارش رویترز، از آنجاییکه نگرانی ها در مورد میزان سرعت بهبود تقاضا برای سوخت حتی با وجود برداشته شدن قرنطینه بسیاری از کشورها، از سرگرفته شده است، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت اما تنش های میان آمریکا و چین مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 58 سنت کاهش 35.59 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 56 سنت افزایش 33.79 دلار معامله شد.

 کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک و هم پیمانان انها موسوم به اوپک پلاس توافق کردند تا تولید خود را از ابتدای ماه می تا پایان ماه ژوئن به میزان روزانه 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهند که این اقدام خود از عوامل افزایش قیمت نفت در روزهای اخیر بوده است.

با پایان یافتن قرنطینه برخی ایالت ها در آمریکا، خوش بینی برای افزایش تقاضا تقویت شده است اما تحلیلگران هشدار دادند بهبود وضعیت تقاضا چندان محکم نیست. تعطیلات روز یادبود که چند روز پیش بود، معمولا آغاز اوج فصل تقاضا برای سوخت در امریکا به شمار می رفت.

بخش تحقیقات بانک ANZ در یادداشتی نوشت: «براوردهای اولیه نشان می دهد تقاضا برای بنزین نسبت به سال گذشته 30 درصد کمتر است زیرا مردم همچنان در خانه هستند.»

بنا بر اعلام گروه اوروسیا، برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند که توازن در ماه ژوئن به بازار بازمیگردد اما این نگاه می تواند بسیار خوش بینانه باشد.

این گروه در یادداشتی نوشت: «ریسک قابل توجهی برای تکرار شیوع و قرنطینه وجود دارد. حتی بدون این وضعیت، برخی محدودیت ها به ویژه در بخش هوانوردی همچنان باقی می ماند.»

همانطورکه تقاضا در آمریکا هرچند کند افزایش می یابد، نشانه هایی وجود دارد که ذخایر در حال کاهش است. پیش بینی می شود ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش یابد.

انتهای پیام

0
375
فارس

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید