اقتصادی
بانک مونترال کانادا پیش‌بینی کرد

افزایش تقاضا در بازار طلا

بانک مونترال کانادا اعلام کرد: تولید جهانی طلا تا سال ۲۰۲۱ میلادی روند کاهشی خواهد داشت و از طرفی تقاضا هم برای طلای فیزیکی در سال‌جاری میلادی به‌دلیل ناملایمات ژئوپلیتیک افزایش خواهد یافت.

طلا-اونس طلا-طلای جهانی-بهای جهانی طلا

 به گزارش کیتکو، تحلیلگران بازارهای سرمایه در بانک مونترال کانادا گفته‌اند: با نگاهی به عرضه جهانی طلا می‌توان گفت که تولید طلا در سال گذشته میلادی با کاهش قابل‌توجهی روبه‌رو شد و این برای دومین سال متوالی است که تولید جهانی طلا کاهش پیدا کرده است.

به گفته این تحلیلگران، انتظار می‌رود این روند تا دو سال آینده تداوم داشته باشد. کارشناسان بانک مونترال اضافه کرده‌اند: باتوجه به عملیات‌های فعلی در زمینه تولید طلا، حجم عرضه جهانی طلا کاهش خواهد یافت؛ ضمن اینکه تولید طلا در چین هم روندی کاهشی دارد. بر همین اساس، اکتشاف برای توسعه بیشتر و پروژه‌های طولانی‌مدت طلا ضرورت خواهد داشت. کارشناسان بر این باور هستند، به‌رغم افزایش تخصیص بودجه اکتشاف طلا از سوی شرکت‌های معدنی، مشکل به کمبود ذخایر طلا برمی‌گردد. زمانی که به ۵ سال آینده نگاه می‌شود، پروژه‌های جدید طلا در مقیاس بزرگ بسیار کم هستند. حتی اگر ذخایر بزرگ طلا هم اکتشاف شود، همچنان موانعی برای توسعه بر سر راه آن وجود دارد و تصویب پروژه‌های جدید مشکلاتی دارد.

0
750
ایبنا

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید