اقتصادی

طرح مشوق بیمه ای بنگاههای اقتصادی

طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان در سطح کشور در جهت ایجاد تحرک بخشی بیشتر و رونق بازار کار، کاهش اثرات منفی بیماری کرونا بربنگاههای اقتصادی اجرا می شود.

مشوق بیمه ای-وزارت رفاه-وزارت کار-طرح مشوق بیمه ای-بنگاههای اقتصادی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران؛ طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان از تاریخ 01/09/1399 که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اجرای در سطح کشور در جهت ایجاد تحرک بخشی بیشتر و رونق بازار کار، کاهش اثرات منفی بیماری کرونا بربنگاههای اقتصادی و در نتیجه ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاهها، موسسات خصوصی و تعاونی های فعال به استفاده از نیروی کار جدید(فارغ التحصیل دانشگاهی دارای مدرک تحصیلی لیسانس وبالاتر) انجام می پذیرد.

 بر همین اساس؛ با عنایت به اختصاص 810نفر اشتغال به استان تهران و با توجه به فواید کثیره ای که مترتب براجرای این طرح و مشخصاً برای شخص کارفرما پیش بینی گردیده است؛ منجمله 1- واریز سهم بیمه کارفرما(23درصد) به حساب شخص کارفرما با رویکرد کاهش مواجهه با ادارات تامین اجتماعی، 2- افزایش سن بکارگیری فارغ التحصیلان به 38 سال(که مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه خواهد شد) و 3- در نظر گرفتن مجموع کمتر از 36 ماه سابقه بیمه پردازی از سوی فارغ التحصیل، از مزایای طرح موصوف می باشد.

ذینفعان طرح می توانند جهت تکمیل سهمیه موصوف و همچنین دستیابی به اهداف مورد نظر که در راستای تسهیل اشتغال استان می باشد اقدامات لازم را انجام دهند.

لازم به ذکر است آدرس این سامانه به نشانی https://moshavegh.mcls.gov.ir

 می باشد که متقاضیان(فارغ التحصیل و بنگاه) می توانند پس از ثبت نام اولیه و بارگذاری قرارداد منعقده که می بایستی براساس حداقل حقوق دستمزد و نرخ اعلامی شورایعالی کار و همچنین در نظر گرفتن تاریخ شروع قرارداد از تاریخ 01/09/1399 اقدام نموده و از معافیت 24 ماهه بهرمند گردند.

گفتنی است متن کامل «دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی» در همین سامانه قابل مشاهده می باشد.

 

انتهای پیام

 

0
471
اتحادیه طلا و جواهر تهران

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید