اقتصادی

خبرهای بد اقتصادی در آمریکا بورس‌های جهانی را پایین کشید

کاهش خرده‌فروشی در آمریکا که یکی از مهمترین شاخص‌های اقتصادی درا ین کشور به شمار می‌رود تأثیر مثبت کشف واکسن کرونا بر بازارهای جهانی از بین برد.

اقتصاد آمریکا-آمریکا-دلار-ارزش دلار-کرونا-انتخابات آمریکا-اقتصاد-بورس‌های جهانی

به گزارش رویترز، کاهش خرده‌فروشی در آمریکا باعث شد تا در معاملات امروز بورس‌های بین‌المللی روند منفی را تجربه کنند.

در واقع سهامداران نگران آن هستند که کاهش خرده‌فروشی در کنار افزایش قابل توجه تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا روند شکننده بهبود اوضاع اقتصادی در این کشور را متوقف کند.

این نگرانی به قدری جدی بود که تأثیر کشف واکسن کرونا که چند روزی بازارها را مثبت کرده بود از بین برد. معاملات آتی شاخص S&P500 بورس آمریکا در معاملات امروز بازارهای آسیایی 0.3 درصد منفی شد.این شاخص دیروز هم 0.48 درصد پایین آمده بود.

معاملات آتی شاخص یورو استات 50 اورپا 0.2 درصد پایین آمد. بورس ژاپن هم 0.76 درصد پایین آمد اما گسترده‌ترین شاخص MSCI آسیا، اقیانوسیه خارج از ژاپن تغییر چندانی را تجربه نکرد.

ژرومه پاول رئیس کل بانک مرکزی فدرال آمریکا، اخیرا گفته که افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا نگرانی بسیار بزرگی است و اقتصاد این کشور همچنان به سیاست‌های پولی کمکی و اجرای بسته‌‌های اقتصادی نیاز دارد.

کارگزار یکی از بانک‌های بزرگ ژاپنی نیز می‌گوید: ضعیف بودن میزان خرده‌فروشی در آمریکا نشان‌دهنده تبعات تعلل در اجرای بسته‌های کمک اقتصادی است.

ارزش دلار هم در معاملات امروز در برابر ین کاهش یافت و 104.18 ین در برابر دلار رسید. ارزش یوآن اما با بالاترین میزان در برابر دلار در دو سال و نیم گذشته رسید و به 6.5455 یوآن ازای هر دلار معامله شد.

 

انتهای پیام

0
682
فارس

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید