اقتصادی

قیمت نفت به 44 دلار افزایش یافت

کاهش ذخایر نفت آمریکا و امید به اثربخشی واکسن کرونا، قیمت نفت را به بالای 44 دلار در هر بشکه رساند.

نفت-قیمت نفت-طلای سیاه-طلا-کرونا

به گزارش رویترز، پس از اینکه یک گزارش صنعتی نشان داد، ذخایر نفت آمریکا بیش از انتظار کاهش یافته است و در عین حال، امید به اثربخشی واکسن کووید 19 احساس حاکم بر بازار را تقویت کرده است، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.01 دلار افزایش 42.37 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 1.01 دلار افزایش 44.62 دلار فروخته شدند. هر دو شاخص نفتی روز گذشته 3 درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.

آمارهای گروه صنعتی آمریکن پترولیوم دیروز نشان داد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته 5.1 میلیون بشکه کاهش یافت و به حدود 482 میلیون بشکه رسید. این درحالی است که تحلیلگران انتظار کاهش 913 هزار بشکه‌ای را داشتند.

از زمانی که آزمایش های اولیه و واکسن آزمایشی کووید 19 ساخته شده توسط شرکت آمریکایی فایزر و بایون تک آلمان، اثربخشی 90 درصدی را نشان داد، هر دو شاخص نفتی بیش از 10 درصد در این هفته افزایش ارزش داشتند.

هرچند قیمت نفت با اخبار مثبت از واکسن جدید تقویت شده است، اما در مجموع چشم انداز تقاضا برای سوخت در میانه اعمال محدودیت های جدید کرونایی در اروپا و آمریکا همچنان تیره است.

تحلیلگران در بانک ملی استرالیا در یادداشتی در روز چهارشنبه نوشتند: «چشم انداز تقاضا در کوتاه مدت ضعیف است به ویژه با توجه به اجرای یک سری محدودیت های کرونایی در کشورهای اروپایی (البته در درجه های مختلف) که به صورت منفی بر مصرف تاثیر گذاشته است.»

 

انتهای پیام

0
826
فارس

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید