اقتصادی

الزام رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط اصناف

اتاق اصناف تهران با اشاره به فراگیری و رشد گسترش بیماری کرونا همه اصناف و کسبه را ملزم به رعایت موارد بهداشتی اعلامی و استفاده از ماسک نمود.

کرونا-کرونا ویروس-ویروس-ماسک-فاصله گذاری اجتماعی-پروتکل

به گزارش روابط عمومی اتحادیه طلا و جواهر تهران، مرحله جدید شیوع و گسترش ویروس کرونا متاسفانه در هفته های اخیر برخلاف نظر کارشناسان و نظریه پردازان حوزه سلامت در جهان که انتظار داشتند در فصل گرما از میزان فعالیت این ویروس کاسته شود، وارد فاز جدیدی از رشد ابتلا و تلفات انسانی شده است که علت اصلی آن عدم رعایت توصیه های بهداشتی و بی توجهی به رعایت مسایل بهداشتی می باشد.

پیرو نامه شماره 26201/1 اتاق اصناف تهران رعایت پروتکل های بهداشتی در کلیه واحدهای صنفی به صورت جدی الزامی بوده و استفاده از "ماسک" برای صاحبان و فعالان حوزه بنگاههای اقتصادی اجباری، و استفاده و نصب مواد ضدعفونی کننده در محل مناسب صنوف برای مصارف بهداشتی متقاضیان و خود کارکنان نیز امری ضروری می باشد.

لذا تاکید می گردد برای حفظ سلامت جامعه و خانواده از ورود افراد بدون ماسک به واحدهای صنفی جلوگیری نموده و شرایط لازم برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در هر شرایط در اولویت و دستور کار قرار گیرد.

گفتنی است با توجه به وضعیت موجود و شیوع مجدد ویروس کرونا اگر روند رشد آن که متکی بر رعایت موارد مورد اشاره کنترل نگردد، احتمال اعمال محدودیت های کسب و کارها امری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

در همین راستا برای رفاه حال خود و خانواده ها و همچنین کمک به فعالان حوزه درمان و سلامت که ماههاست تحت شدیدترین فشارهای روحی و روانی و فیزیکی قراردارند، این وظیفه را برخود واجب بدانیم که بهای اشتباهات فردی و بی توجهی های عده ای از افراد را نباید یک ملت پرداخت نماید.

اصناف که همیشه در همه عرصه های 40 ساله کشور حماسه ساز و پیشرو بوده اند و در مرحله اول شیوع این ویروس و برای کمک به سلامت جامعه در ایام پایانی سال که اوج کسب و کار بود اقدام تعطیلی تمامی واحدهای صنفی کردند و آگاهانه برای نجات و سلامت کشور افتخار آفرین شدند، بار دیگر و در این شرایط حساس کشور نیازمند یک حرکت حماسه ساز دیگر در الزام رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می باشد.

 

انتهای پیام

0
1185
اتحادیه طلا و جواهر تهران

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید