اقتصادی

نگرانی های مجدد از کرونا بهای طلا را بالا برد

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با افزایش تعداد ابتلا به کرونا در پی نگرانی از موج دوم این بیماری با ۱.۲۲ درصد رشد به ۱۷۴۳ دلار و ۸۷ سنت رسید.

طلا-اونس جهانی طلا-اونس- قیمت طلا-بهای اونس طلا-قیمت طلا

رویترز گزارش داد، در حالی که افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا نگرانی ها از موج دوم شیوع ویروس را که می تواند منجر به قرنطینه مجدد در بسیاری از کشورها شود افزایش داده است، قیمت طلا روز جمعه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 1.22 درصد رشد به 1743 دلار و 87 سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه اوت با 1.27 درصد رشد به 1753 دلار رسید.

قیمت فلز زرد در ماه گذشته میلادی به بالاترین رقم خود از سال 2012 یعنی 1764 دلار و 55 سنت رسیده بود.

جفری سیکا پایه گذار موسسه سرمایه گذاری سیرکل اسکوارد آلترناتیو در این باره گفت:‌«تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در جنوب و جنوب غرب آمریکا در حال افزایش است... این مسئله سبب نگرانی نسبت به دور جدیدی از تعطیلی ها شده است که این به نفع بازار طلاست.»

بیش از 8.38 میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند. اوایل این هفته تست کرونای حدود 400 نفر از کارکنان کشتارگاهی در شمال آلمان مثبت اعلام شد و چین نیز روز جمعه 32 مورد جدید ابتلا به ویروس را اعلام کرد.

سیکا افزود: «مهم نیست که تبعات اقتصادی شیوع ویروس مانند تورم چقدر طولانی باشد، اقدامات محرک اقتصادی در نقاط مختلف جهان ادامه خواهد یافت و این مسئله قیمت طلا را در ارقام بالا حفظ خواهد کرد.»

از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون قیمت طلا تحت تاثیر تقاضا برای سرمایه گذاری امن و سطح بی سابقه اقدامات محرک اقتصادی بانک های مرکزی و دولت های جهان حدود 15 درصد افزایش یافته است.

اوله هانسن تحلیلگر ساکسو بانک گفت:‌«اگر قیمت طلا به 1750 دلار برسد و در این سطح تثبیت شود بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری اقدام به خرید طلا خواهند کرد و این موجب رسیدن قیمت به 1800 دلار خواهد شد.»

 

انتهای پیام

0
1595
تسنیم

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید