اقتصادی

بهای اونس طلا در سقف سه ماه گذشته

در حالی که تضعیف دلار و افزایش فشار تورمی سبب بالا رفتن اشتها برای خرید طلا شده است، قیمت فلز زرد روز سه شنبه افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی بیش از 3 ماه گذشته رسید.

طلا-اونس طلا-بهای طلا-بهای جهانی طلا

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1868 دلار و 89 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز نیز با 0.1 درصد رشد به 1869 دلار و 40 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای اروپایی امروز به نزدیکی پایین ترین رقم های چند ماه گذشته رسید. تضعیف دلار سبب ارزان تر شدن و جذابیت بیشتر طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

آمارهای اقتصادی اخیر منتشر شده در آمریکا نگرانی ها از رشد تورم را برانگیخته و این احتمال را که فدرال رزرو زودتر از حد انتظار نرخ بهره را افزایش دهد تقویت کرده است.
رابرت کاپلان رئیس فدرال رزرو شعبه دالاس روز دوشنبه بار دیگر تصریح کرد که انتظار ندارد نرخ بهره تا قبل از سال آینده افزایش پیدا کند.

قیمت طلا معمولا از پایین ماندن نرخ بهره منتفع می شود، زیرا نرخ بهره نزدیک صفر هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازارهایی همچون بازار طلا را کاهش می دهد.

سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار صورت مذاکرات نشست ماه گذشته فدرال رزرو در روز چهارشنبه هستند تا سرنخ های بیشتری از سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا به دست بیاورند.

اقتصاد ژاپن در سه ماهه سوم امسال بیش از حد انتظار کوچک شده و روند کند واکسیناسیون در کنار خیز مجدد کرونا به میزان مصرف در این کشور آسیب زده است.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز دوشنبه با 0.7 درصد کاهش نسبت به جلسه قبل به 1035.93 تن رسید.

 

انتهای پیام

0
854
تسنیم

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید