اقتصادی

طلا برافراز قله 8 سال اخیر

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه همزمان با تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین افزایش یافت و با ۰.۷۷ درصد رشد به ۱۷۴۳ دلار و ۶۷ سنت رسید.

طلا-قیمت طلا-اونس طلا-بهای جهانی طلا

به گزارش رویترز، در حالی که تشدید مجدد تنش در روابط آمریکا و چین نگرانی مضاعفی را به اقتصاد جهانی متاثر از شیوع ویروس کرونا تحمیل کرده قیمت طلا روز جمعه شاهد جهش حدودا یک درصدی بود و به بالاترین رقم از سال 2012 تاکنون رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.77 درصد رشد به 1743 دلار و 67 سنت رسید. در اواسط معاملات دیروز قیمت فلز زرد به رقم 1751 دلار و 25 سنت رسید که از نوامبر 2012 تاکنون بی سابقه بود. قیمت فلز زرد در این هفته شاهد رشد بیش از 2 درصدی بود. قیمت طلا برای تحویل در ماه ژوئن نیز در پایان معاملات آتی روز گذشته با 0.88 درصد افزایش به 1756 دلار و 30 سنت رسید.

تای وونگ تحلیلگر بازار فلزات پایه و گرانبها در موسسه بی ام او در این باره گفت:‌«در حالی که خریدهای فیزیکی افت کرده و بانک های مرکزی سرعت خرید طلای خود را کاهش داده اند، دلیل چندانی برای فروش طلا در این موقعیت که روابط بین دو ابرقدرت اقتصادی رو به تیرگی گذاشته وجود ندارد.»

آمارهای جدید نشان می دهد که میزان خرده فروشی در آمریکا برای دومین ماه متوالی در ماه آوریل شاهد افت بی سابقه ای بوده است.

در همین حال جنگ لفظی میان آمریکا و چین بر سر شیوع ویروس کرونا بالا گرفته و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده که ممکن است روابط با پکن را قطع کند.

فیل استریبل تحلیلگر بازار طلا در موسسه بلو لاین فیوچرز گفت:‌َ «مردم تردید دارند که ریسک کنند زیرا بازارهای بورس وضعیت بسیار نامعلومی دارند... اما بازار طلا به سرمایه گذاران حس امنیت می دهد زیرا ما در وضعیت عدم قطعیت و ابهام به سر می بریم.»

 

انتهای پیام

0
446
تسنیم

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید