اقتصادی

روسیه بزرگ‌ترین دارنده ذخایر طلای جهان شد

پس از آنکه اخیرا روسیه توانست به پنجمین دارنده ذخایر بزرگ طلا در دنیا تبدیل شود این کشور همچنان درحال جمع‌آوری طلا از بازار است.

روسیه-ذخایر طلا-طلای روسیه

 به گزارش اسپوتنیک، بانک‌مرکزی روسیه گزارش داد که تا روز یک فوریه حجم ذخایر طلای این کشور با عبور از مرز ۲/ ۷۳۷۳.۲ میلیون اونس به ۸/ ۲۲۷۶ تن رسیده است که از نظر ارزش معادل ۱۱۶ میلیارد دلار است.

بنا به گزارش این بانک، روسیه در ماه ژانویه ۷ تن طلا از بازار خریداری کرده است و این درحالی است که قیمت طلا طی روزها و هفته‌های گذشته روندی افزایشی را طی کرده و در روز پنج‌شنبه به ۲۰/ ۱۶۱۹ دلار و روز جمعه هم به بالای ۱۶۳۰ دلار رسیده است.

اخیرا روسیه توانسته با پشت‌سر گذاشتن چین به پنجمین دارنده بزرگ‌ترین ذخایر طلا در جهان تبدیل شود. حالا روسیه شانه به شانه ایتالیا و فرانسه به ترتیب ۲۴۵۲ و ۲۴۳۶ تن ذخیره طلا درحال رقابت بر سر تصاحب جایگاه‌های سوم و چهارم بزرگ‌ترین دارندگان طلا در جهان است.

روسیه طی چند سال گذشته تلاش کرده است تا با جمع کردن طلا از بازار، ذخیره کردن یوآن و یورو و برخی دیگر از ارزهای بین‌المللی سهم دلار از ۵۰۰ میلیارد دلار حساب ذخیره طلا و ارز خارجی خود کاهش دهد.

0
157
دنیای اقتصاد

دیدگاه شما : برای ارسال دیدگاه باید عضو سایت شده و یا وارد شوید.


دیدگاه کاربران : اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ارسال میکنید